Zamknij

Prokuratura weszła do resortu Ziobry. Zabezpieczono komputery

27.08.2019 22:39
Prokuratura weszła do resortu Ziobry. Zabezpieczono komputery
fot. Jacek Domiński/ Reporter

Prokuratura Okręgowa w Warszawie zabezpieczyła sprzęt elektroniczny w siedzibie resortu - podał we wtorek portal onet.pl., powołując się na rzecznika Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasza Łapczyńskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W zeszłym tygodniu portal Onet.pl opisywał proceder "hejtowania", dyskredytowania i szkalowania niektórych sędziów w mediach społecznościowych.

Zobacz także

"Potwierdzam, że w sprawie zabezpieczono sprzęt elektroniczny w siedzibie Ministerstwa Sprawiedliwości. Jednak o dalszych szczegółach na tym etapie postępowania dla dobra sprawy nie informujemy" - powiedział portalowi Łapczyński. "Na tym etapie to są wszystkie informacje, jakie mogłem przekazać" – dodał.

Z informacji Onetu wynika, że zabezpieczono komputery i nośniki pamięci, do których dostęp mogli mieć m.in. Łukasz Piebiak i Jakub Iwaniec.

Według doniesień portalu Onet w akcje "hejtowania" mieli być zaangażowani m.in. ówczesny wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak, członkowie KRS: Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz, sędzia SN Konrad Wytrykowski i sędzia delegowany do resortu sprawiedliwości Jakub Iwaniec. Po tych doniesieniach Piebiak podał się do dymisji, a Iwaniec zastał odwołany z delegacji do MS. Wytrykowski oświadczył, że wszelkie informacje zawarte w publikacji Onet.pl są nieprawdziwe i godzą w jego dobre imię i reputację.

RadioZET.pl/Onet/PAP