Zamknij

Afera mailowa. Krzysztof Skórzyński nadal zawieszony? Jest decyzja TVN24

13.10.2021 16:18
Krzysztof Skórzyński
fot. Damian Klamka/East News

Krzysztof Skórzyński został zawieszony przez władze TVN24. Chodziło o prywatną korespondencję, jaką miał wymieniać z szefem KPRM Michałem Dworczykiem. Teraz stacja podjęła decyzję dotyczącą przyszłości dziennikarza.

Krzysztof Skórzyński 20 września został zawieszony przez władze TVN24 do czasu wyjaśnienia sprawy dotyczącej wymiany maili z szefem Kancelarii Premiera Michałem Dworczykiem. Cztery dni później z anteny zdjęto jego autorski program publicystyczny "Sprawdzam". Teraz stacja TVN24 podjęła decyzję w sprawie dziennikarza.

"W związku z wyjaśnieniami uzyskanymi w wewnętrznym postępowaniu redakcyjnym wspólnie z Krzysztofem Skórzyńskim uznaliśmy, że obecnie dziennikarz będzie zajmował się niezwiązanymi z polityką formatami i programami TVN Grupa Discovery" - poinformowała redakcja TVN24 w oficjalnym komunikacie na Twitterze.

Krzysztof Skórzyński zawieszony. Miał wymieniać maile z Michałem Dworczykiem

Po tym, jak 17 września na jaw wyszła korespondencja z szefem KPRM, Krzysztof Skórzyński wydał oświadczenie. "Nigdy nie wymieniałem w tej sprawie maili z ministrem Dworczykiem. Nigdy także, podkreślam – w żaden sposób – nie <<doradzałem>> ani ministrowi Dworczykowi, ani jakiemukolwiek innemu politykowi, w jakiejkolwiek sprawie! Podkreślam – NIGDY!" – napisał dziennikarz TVN.

Chodziło wówczas o wiadomość przechwyconą rzekomo ze skrzynki ministra, w której ten prosił dziennikarza TVN24 o konsultację ws. proponowanych odpowiedzi na pytania serwisu Oko.press.

20 września opublikowano kolejne screeny rzekomych maili ze skrzynki Dworczyka. Wynikało z nich, że polityk radził się dziennikarza ws. wypowiedzi na temat szczepionek przeciw COVID-19 dla seniorów. Skórzyński miał odpowiedzieć na maila, przesyłając szefowi Kancelarii Premiera zredagowane słowa. Stacja TVN24 poinformowała wtedy o zawieszeniu Krzysztofa Skórzyńskiego aż do wyjaśnienia sprawy.

RadioZET.pl

C