Zamknij

Agata Duda przemówiła. "Myślę, że jestem wyrazicielką zdania wielu Polaków"

21.12.2021 16:50

Agata Kornhauser-Duda wraz z prezydentem złożyła bożonarodzeniowe życzenia żołnierzom i funkcjonariuszom Straży Granicznej. – Myślę, że jestem wyrazicielką zdania wielu Polek i Polaków, którzy z szacunkiem podchodzą do państwa służby i pracy – stwierdziła pierwsza dama. 

Agata Duda
fot. PAP

Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda uczestniczyli w spotkaniu świątecznym z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Straży Granicznej i policji, a także strażaków z państwowych i ochotniczych straży pożarnych w Kodniu na Lubelszczyźnie. 

Agata Kornhauser-Duda złożyła życzenia służbom mundurowym

Prezydent podkreślił, że tysiące funkcjonariuszy, strażników granicznych, policjantów i żołnierzy wykonuje obecnie służbę przy granicy polsko-białoruskiej, "w absolutnej większości wypadków z daleka od swoich domów". – Chcę razem z żoną złożyć na państwa ręce najserdeczniejsze życzenia i wyrazy ogromnej wdzięczności za tę niezwykle ważną służbę, za zapewnienie nam wszystkim bezpieczeństwa – powiedział Andrzej Duda. Podkreślił, że dzięki temu w całej Polsce wielu innych ludzi może spędzić święta Bożego Narodzenia spokojnie.

– Ludzie są wam wdzięczni za to, że tę służbę pełnicie, ludzie rozumieją potrzebę bycia tu, […] i patrzą na was z ogromną wdzięcznością i wielkim szacunkiem – dodał prezydent. 

Również pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda dziękowała żołnierzom i funkcjonariuszom za zaangażowanie, a także za "bardzo dobre serce, (za to), że wspierają [...] lokalne społeczności, czy to pełniąc służbę i pracując w polskich kontyngentach wojskowych, czy właśnie tu, będąc na granicy".

– Bardzo serdecznie dziękuję za to, że dają nam państwo poczucie bezpieczeństwa. I myślę, że jestem wyrazicielką zdania wielu Polek i Polaków, którzy z szacunkiem podchodzą do państwa służby i pracy, i są pełni uznania dla państwa – podkreśliła. – Życzę, by zawsze to wsparcie było i byście je zawsze odczuwali. Proszę wierzyć, że mają państwo wsparcie w większej części naszego społeczeństwa – dodała.

RadioZET.pl/PAP