Zamknij

Agata Kornhauser-Duda nieobecna na granicy. "Jest bardzo zajętą osobą, jest codziennie w pracy"

26.10.2021 13:25
Agata Kornhauser-Duda
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

- Pani prezydentowa nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w tej inicjatywie. To był fakt medialny. Wydaje mi się, że wypada, by pierwszą damę zaprosić do udziału w akcji w jakiś bardziej bezpośredni sposób – mówi w Radiu ZET prezydencka minister Bogna Janke po tym, jak byłe pierwsze damy pojechały do Michałowa na protest „Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie”.

Agata Kornhauser-Duda nie dostała żadnego zaproszenia - podkreśla prezydencka minister Bogna Janke. Komentuje w ten sposób akcję Jolanty Kwaśniewskiej i Anny Komorowskiej, które pojechały do Michałowa, by wesprzeć protest „Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!”.

Janke dopytywana przez prowadzącą program Beatę Lubecką o to, czy Agata Kornhauser-Duda skorzystałaby z takiego zaproszenia, nie potrafi odpowiedzieć. - Pytanie, czy to jest w takiej chwili konieczne, by tam pojechała. Mamy stan wyjątkowy na granicy – dodaje Janke.

Agata Kornhauser-Duda „jest bardzo zajętą osobą”

Prezydencka minister jest bardzo zaskoczona tym, „jak bardzo zajętą osobą jest pani prezydentowa”. - Agata Kornhauser-Duda jest po prostu codziennie w pracy. Ma wiele spotkań. Z jednego spotkania biega na drugie – mówi Gość Radia ZET.

Posłuchaj podcastu

- Pani prezydentowa jest bardzo zajętą osobą. Przed spotkaniem z Kołami Gospodyń Wiejskich miała spotkanie z finalistami Konkursu Chopinowskiego. Byłam świadkiem, jak wybiegła z Sali Kolumnowej i mówi: muszę się spieszyć, bo mam spotkanie z Kołami Gospodyń – opowiada Janke.

Minister podkreśla, że jako kobieta będzie zdecydowanie broniła pierwszej damy. - Dementuję wszelkie niesprawiedliwe informacje o tym, że czegoś nie robi. Robi bardzo dużo – podsumowuje minister w Kancelarii Prezydenta Bogna Janke.

Radio ZET