Zamknij

Agent Tomek przeprasza Kwaśniewskich i uderza w szefa CBA

30.01.2020 11:52
agent Tomek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/ REPORTER

Tomasz Kaczmarek, znany głównie jako Agent Tomek, przyznał w rozmowie z dziennikiem „Fakt”, że w wywiadzie dla tej gazety z 2014 roku, kłamał na temat Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich. Dodał, że redagowanie odpowiedzi na zadane mu wówczas pytania, odbywało się w siedzibie PiS .

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W rozmowie z „Faktem” w 2014 roku, Tomasz Kaczmarek podkreślał, że oczekuje od Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich przyznania się do winy. Chodziło o głośną wówczas sprawę rzekomych oszustw byłej pary prezydenckiej w kontekście willi w Kazimierzu Dolnym. Kaczmarek przekonuje dziś, że w wywiadzie sprzed 6 lat kłamał, a odpowiedzi na pytania redagowane były w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej.

Zobacz także

– Autoryzacja wywiadu i udzielenie odpowiedzi na zadane pytania dla Faktu odbywały się przy Nowogrodzkiej w siedzibie PiS. W biurze ministra Kamińskiego. Autorem odpowiedzi na te pytania był Ernest Bejda (obecny szef CBA). Wywiad został tylko i wyłącznie wysłany z mojego adresu – powiedział „Faktowi”.

Zobacz także

Jak dodaje, kłamał, oczekiwali tego od niego jego ówcześni polityczni szefowie. - Wtedy w sposób bezwiedny i bezrefleksyjny przyjmowałem rozkazy moich politycznych mocodawców. Wcześniej przyjmowałem od nich rozkazy w CBA. Chociaż wskazywałem im na nieprawidłowości związane z prowadzeniem operacji dot. „willi w Kazimierzu”, zapewniali mnie, że to działanie zgodne z prawem. Mówili, że oprócz moich działań operacyjnych, które są jedynie wycinkiem potężnego śledztwa, mają inny materiał dowodowy z podsłuchów i informacje z instytucji skarbowych ws. Kwaśniewskich. Moja działalność była dla nich walką z politycznymi przeciwnikami – podkreślił Agent Tomek.

CBA zaprzecza jednak tym informacjom. – To kompletna nieprawda. Ernest Bejda nie pisał ani nie autoryzował nigdy wywiadów udzielonych przez Tomasza Kaczmarka – powiedział "Faktowi" Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Zobacz także

W programie „Onet Rano”, Kaczmarek przyznał, że postępował źle. - Chciałbym przeprosić państwa Kwaśniewskich i inne osoby, z którymi się zetknąłem w trakcie tej i innych operacji – powiedział były agent CBA.

RadioZET.pl/ Fakt/ Onet.pl