Zamknij

Agent Tomek zatrzymany przez CBA

19.02.2020 09:33
Agent Tomek zatrzymany
fot. TOMASZ RADZIK/East News

Prokuratura Regionalna w Białymstoku poinformowała, że Tomasz K., znany jako Agent Tomek, został dziś zatrzymany przez CBA.

Prokuratura potwierdziła także, Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło dziś rano do mieszkań Mariana Banasia w Warszawie i Krakowie oraz do krakowskiego mieszkania córki szefa NIK.

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Białymstoku zatrzymany został w środę Tomasz K. - b. poseł PiS i b. agent CBA. Śledczy chcą mu uzupełnić zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w działalności stowarzyszenia Helper

- potwierdził Paweł Sawoń, zastępca szefa tej prokuratury.

Zobacz także

Agent Tomek obciąża Wąsika i Kamińskiego. „Kłamałem pod naciskiem. Przepraszam”

W połowie listopada Tomasz K. usłyszał zarzuty dotyczące działalności w stowrzyszeniu Helper. Zdaniem śledczych miał m. in. brać udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przywłaszczyć wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami ok. 10 mln zł oraz dokonać oszust w związku z nienależnym przyznaniem ponad 39 mln zł dotacji. Ma także zarzut tzw. prania pieniędzy - w kwocie 2 mln zł.

Zobacz także

Śledczy nie przekazali dziś, czy chodzi o nowe zarzuty. Zatrzymanie związane jest jednak z możliwymi nadużyciami w latach 2011-2017 w stowarzyszeniu prowadzącym domy opieki dla seniorów na Warmii i Mazurach.

RadioZET.pl/ TVN24/ PAP