Zamknij

Agnieszka Ścigaj w rządzie. Morawiecki ujawnił jej nowe stanowisko

22.06.2022 12:11
Agnieszka Ścigaj
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER/East News

Agnieszka Ścigaj wchodzi do rządu. Dotychczasowa posłanka koła Polskie Sprawy będzie zajmować się w gabinecie Mateusza Morawieckiego integracją społeczną, w tym uchodźców z Ukrainy. Informację potwierdził sam szef rządu.

Agnieszka Ścigaj zasiada w Sejmie od 2015 r., kiedy dostała się do parlamentu z list Kukiz'15. - Po wielu rozmowach programowych doszliśmy do porozumienia z kołem Polskie Sprawy. Agnieszka Ścigaj zajmie się w rządzie integracją społeczną - potwierdził w środę premier Mateusz Morawiecki.

Ścigaj jest przewodniczącą czteroosobowego koła poselskiego Polskie Sprawy.  - Toczą się rozmowy z kołem poselskim Polskie Sprawy, którego przewodniczącą jest posłanka Agnieszka Ścigaj - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany, czy potwierdza doniesienia portalu wPolityce.pl o tym, że Ścigaj dołączy do rządu.

Agnieszka Ścigaj w rządzie

Również w środę poseł Paweł Szramka poinformował, że zrezygnował z członkostwa w Kole Polskie Sprawy. Ogłosił, że zostanie posłem niezrzeszonym. Koło Polskie Sprawy liczyło do tej pory 4 posłów - w jego skład wchodzą, oprócz Szramki i Agnieszki Ścigaj, Andrzej Sośnierz i Zbigniew Girzyński.

Agnieszka Ścigaj z wykształcenia jest socjologiem. Przed wejściem do Sejmu zajmowała się konsultacjami i szeroko pojętą polityką społeczną. W 2019 r. udało jej się uzyskać reelekcję mandatu poselskiego z list PSL (w ramach Koalicji Polskiej). 

RadioZET.pl/PAP - Karol Kostrzewa, Mieczysław Rudy

C