Zamknij

Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15 została posłanką niezrzeszoną

28.11.2020 22:15
Agnieszka Ścigaj
fot. Damian Klamka /East News

Agnieszka Ścigaj, dotychczas posłanka klubu Koalicja Polska (PSL-Kukiz'15) poinformowała w sobotę, że odeszła z klubu i została posłanką niezrzeszoną. Dodała, że miesiąc temu podjęła również pracę zawodową w pomocy społecznej i jest otwarta na współpracę z różnymi środowiskami.

Agnieszka Ścigaj została posłanką niezrzeszoną. W piątek była posłanka klubu Koalicja Polska (PSL-Kukiz'15) poinformowała w rozmowie z PAP, że rozważa, aby po rozpadzie współpracy PSL-u i Kukiz'15 zostać posłanką niezrzeszoną. Z kolei w sobotę na Facebooku Ścigaj potwierdziła, że podjęła już taką decyzję.

"Dziś w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety, podjęłam również własną decyzję polityczną. Zawsze byłam niezależna, ale od dziś staję się formalnie" - napisała posłanka.

Agnieszka Ścigaj posłanką niezrzeszoną. "Zawsze byłam niezależna"

Ścigaj dołączyła również krótki film, w którym mówi o powodach swojej decyzji i zaprosiła wszystkie chętne do współpracy środowiska do kontaktu z nią.

Zobacz także

"Czasem ubolewam, myślę, że tak jest i w tym przypadku, że męskie ego niestety bierze górę nad racjonalnym podejściem i dobrem wspólnym" - oceniła posłanka, nawiązując do rozpadu współpracy PSL i Kukiz'15, do którego doszło w tym tygodniu.

Ludowcy poinformowali w czwartek, że zakończyli współpracę z politykami Pawła Kukiza w ramach Koalicji Polskiej m.in. z powodu głosowań, w których poparli uchwałę PiS wspierającą działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE.

"Liczę, że kobiece zaangażowanie w polską politykę, do którego zachęcam wiele kobiet, spowoduje, że wspólny dialog, rozwiązywanie problemów to będzie priorytet, który będzie przyświecał każdemu politykowi" - dodała.

Zobacz także

Ścigaj poinformowała również, że w związku z trwającym kryzysem miesiąc temu podjęła pracę zawodową i zrezygnowała z diety poselskiej.

RadioZET.pl/ Facebook/ PAP