Zamknij

Andrzej Gwiazda broni Wyszkowskiego za ataki w Dulkiewicz

07.08.2019 18:37
Aleksandra Dulkiewicz
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Nie milkną echa słownego ataku Krzysztofa Wyszkowskiego na prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. Opozycjonistę z czasów PRL broni… inny z antykomunistów tamtych czasów Andrzej Gwiazda. W kontrowersyjny sposób usprawiedliwił prowokacyjne wpisy Wyszkowskiego na antenie Radia Wnet.

Aleksandra Dulkiewicz otrzymuje liczne groźby, którymi zajmują się służby. Nie trudno zliczyć agresji, która wylewa się w stronę prezydent Gdańska z sieci. Jaskrawym przykładem był niedawno wpis Krzysztofa Wyszkowskiego, który napisał m. in., że „Dulkiewicz nie wie nawet tego, kto jest ojcem jej córki”.

Zobacz także

Zawrzało nie tylko w sieci. Wyszkowski, również doradca wojewody gdańskiego, ograniczył się jedynie do przeprosin i usunięcia wpisu. Dulkiewicz zapowiedziała „podjęcie kroków prawnych” w tej sprawie. Wojewoda pomorskie póki co nie zajął się sprawą. Domaga się tego m. in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

Internauci nie kryją oburzenia postawą Wyszkowskiego. Tymczasem znajduje on… obrońcę w osobie Andrzeja Gwiazdy. Znany z bezpardonowych ocen były opozycjonista „Solidarności” bronił Wyszkowskiego na antenie Radia Wnet.

Wydaje mi się, że przy takim zachowaniu nie należy się dziwić, że takie groźby wystąpiły. Przecież ludziom się w wątrobach przewraca, jak patrzą i słuchają, co się dzieje. Ludzie mają prawo wziąć sprawy w swoje ręce

Andrzej Gwiazda, opozycjonista czasów PRL, na antenie Radia Wnet

Tym samym usprawiedliwił Wyszkowskiego, którego słowa napędzają do mowy i agresji z nienawiści.

Zobacz także

Gwiazda słynie z radykalnych wypowiedzi, w których atakuje obecną opozycję. Jest zwolennikiem narracji o agenturze ”Okrągłego Stołu". Nie kryje się ze wsparciem PiS.

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/Radio Wnet