To ona zastąpi Tuska w wyborach. ''Obawia się porażki z Andrzejem Dudą''

29.06.2019 15:53
To ona zastąpi Tuska w wyborach. ''Obawia się porażki z Andrzejem Dudą''
fot. MAREK LASYK/REPORTER

Aleksandra Dulkiewicz i Donald Tusk. Co ich łączy? Były polski premier ma udzielić poparcia prezydent Gdańska w walce o fotel głowy państwa - donosi ''Super Express''. Pomysł ten może się nie spodobać liderowi PO Grzegorzowi Schetynie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Donald Tusk był kreowany przez wielu polityków, publicystów i dziennikarzy na głównego kontrkandydata Andrzeja Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Z najnowszych informacji ''Super Expressu'' wynika jednak, że były polski premier zrezygnował z walki o prezydencki fotel. 

Trwa walka w naszym obozie, w obozie PO i na jego zapleczu o kandydatów na prezydenta. Tusk nie wierzy w wygraną z Andrzejem Dudą i od jakiegoś czasu politycznie wspiera Aleksandrę Dulkiewicz. A to nie w smak Schetynie, który namaścił Rafała Trzaskowskiego na kandydata na prezydenta

ważny polityk PO w rozmowie z ''SE''

''Super Express'' dodaje, że Donald Tusk ma się obawiać porażki z Andrzejem Dudą.

Zobacz także

 Obserwatorzy polskiej sceny poliycznej nie mają wątpliwości, że walka w Platformie Obywatelskiej zwiększa szanse PiS. 

- Takie kopanie się pod dywanem nie świadczy dobrze o Schetynie i Tusku. Mamy dziś dwie Platformy: PO, która z nadzieją spogląda na Tuska i PO opanowaną przez Schetynę i jego ludzi, m.in. Trzaskowskiego - mówi prof. Kazimierz Kik, politolog.

RadioZET.pl/Super Express