Zamknij

Alkoholowe urodziny starosty w szkole. "Miała być msza święta i obiad"

20.09.2022 08:56
Alkoholowa impreza starosty
fot. Olga Sapegina/Shutterstock (ilustracyjne), Lipnowski.powiat.pl

Skandalem zakończyły się 60. urodziny Krzysztofa Baranowskiego, starosty lipnowskiego (woj. kujawsko-pomorskie). Samorządowiec z PSL zorganizował zakrapianą alkoholem imprezę w miejscowej szkole - podał "Super Express". Sprawę bada kuratorium oświaty. 

Sprawa dotyczy imprezy, która odbyła się na terenie Zespołu Szkół im. Waleriana Łukasińskiego w Skępem (woj. kujawsko-pomorskie). Tutaj swoje 60. urodziny zorganizował starosta lipnowski Krzysztof Baranowski. Kontrowersje mieszkańców wzbudził fakt, że na imprezie samorządowca z PSL podawano alkohol.

Problem w tym, że zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości obowiązuje zakaz spożywania alkoholu i jego sprzedawania na terenie szkół. - Nie jest tak, że w soboty i niedziele to już nie jest szkoła, to przez cały czas jest ten sam budynek – komentowała w rozmowie z "SE" dyrektorka włocławskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Małgorzata Kowalczyk-Przybytek. Sprawa zostanie zbadana przez kuratorium.

Alkoholowa impreza starosty w szkole

Sam starosta zabrał głos w rozmowie z TVP3 Bydgoszcz: - Jak ktoś może wiedzieć... szampan, wino. Po prostu obiad z własnych pieniędzy. Nie z publicznych. Chyba mam do tego prawo. Tak to jest, jak jest dzień wolny w szkole, widzi pani tu gdzieś młodzież? Wiele lat temu został zmieniony regulamin szkół opublikowany w dzienniku urzędowym województwa kujawsko-pomorskiego. Ówczesny wojewoda tego nie zakwestionował.

Starostwa Baranowski do 27 września przebywa na urlopie. W jego urodzinach na terenie szkoły wzięło udział kilkadziesiąt osób. 

- My wynajęliśmy salę na zamknięte spotkanie, zgodnie zresztą z regulaminem zatwierdzonym przez wojewodę. Nie mieliśmy pojęcia, że tam będzie alkohol. Miała być msza święta i spotkanie na dwie godziny z obiadem – mówił „SE” dyrektor zespołu szkół w Skępem Jerzy Rzekoński.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Super Express/TVP3 Bydgoszcz

C