Zamknij

Ambasador Rosji wezwany na dywanik przez polskie MSZ

03.10.2022 09:49

Ambasador Rosji w Polsce został pilnie wezwany do siedziby Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Siergiej Andriejew ma rozmawiać z wiceszefem MSZ Marcinem Przydaczem. Rozmowa będzie miała związek z próbą aneksji wschodnich regionów Ukrainy do Rosji.

Ambasador Rosji wezwany na dywanik przez polskie MSZ
fot. Foto Olimpik/REPORTER

Ambasador Rosji wezwany do polskiego MSZ. Wiceminister Marcin Przydacz poinformował w TVN24, że MSZ przedstawi w poniedziałek 3 października przedstawicielowi Rosji stanowisko polskich władz, które nie uznają pseudoreferendów przeprowadzonych na wschodnich i południowo-wschodnich terenach Ukrainy.

Ambasador Rosji wezwany na dywanik przez polskie MSZ

Polska nie uznaje również dekretów Putina o aneksji tych obwodów. W ocenie polskiego MSZ dokumenty stanowią jednoznaczne naruszenie prawa międzynarodowego i są kolejną, zuchwałą próbą zawłaszczenia przez Rosję części ukraińskiego terytorium.

Według polskiego MSZ próba aneksji ziem Ukrainy stanowi dowód na dążenie do zaostrzenia konfliktu. O godzinie 12, po zakończeniu spotkania, zapowiedziana jest konferencja prasowa rzecznika MSZ.

Przydacz zaznaczył, że nie jest to tylko działanie wyłącznie Polski. - Umówiliśmy się z naszymi kolegami na poziomie europejskim, że wszyscy mniej więcej w tym samym czasie, tego samego dnia przedstawimy takie stanowisko nas wszystkich wobec ambasadorów Rosji rezydujących w danych państwach - powiedział wiceszef MSZ RP.

loader

RadioZET.pl/TVN24