Zamknij

Andrzej Duda: Nie wstyd Panu? Byli premierzy zakpili z prezydenta na Twitterze

08.04.2021 17:54
Andrzej Duda
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Andrzej Duda i byli premierzy Marek Belka oraz Donald Tusk starli się na Twitterze po tym, jak media obiegła informacja, jakoby prezydent rozmawiał z królem Jordanii przez niepodłączony telefon.

Andrzej Duda w środę rozmawiał telefonicznie z królem Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego Abdullahem II. Kancelaria Prezydenta, podając tę informację, zamieściła także zdjęcie prezydenta. Użytkownicy mediów społecznościowych zarzucili wtedy, że prezydent rozmawiał z królem Jordanii w maseczce przez niepodłączony telefon.

Rzecznik prezydenta odpowiadając użytkownikom Twittera stwierdził, że te doniesienia to fake news. "Po pierwsze tego typu rozmowy przeprowadza się wspólnie ze współpracownikami przebywającymi w tym samym pomieszczeniu. Stąd maseczka. Co do drugiego «newsa», to może trudno to sobie wyobrazić, ale ten telefon może być także podłączony do linii z boku aparatu" - napisał Spychalski na Twitterze.

Andrzej Duda, Marek Belka oraz Donald Tusk starli się na Twitterze

Sprawę skomentował na Twitterze również b. premier i b. prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. "Znów wszyscy się czepiają Andrzeja Dudy. Tym razem w związku z wykorzystaniem telefonu bezprzewodowego. Biorąc pod uwagę poziom tej prezydentury, może i lepiej, że nie jest podłączony do sieci. Jeszcze by się prezydent Biden dodzwonił i byłby klops" - ocenił.

duda
fot.

Na ten wpis odpowiedział sam prezydent. "Dramatycznie nisko Pan lata, Panie Prezesie. Nie wstyd Panu?" - napisał Andrzej Duda. "Wszyscy się wstydzimy, Panie Prezydencie" - napisał z kolei b. premier Donald Tusk. Do dyskusji włączył się także lider PO Borys Budka. "Panie Prezydencie, adresatów Pan pomylił. Nie ten prezes..." - napisał na Twitterze.

RadioZET.pl/PAP