Zamknij

Duda miał koronawirusa. Jaki jest stan zdrowia prezydenta? "Jedno i drugie bardzo dobre"

15.01.2022 11:19
Andrzej Duda
fot. Piotr Molecki/East News

Prezydent Andrzej Duda jest zdrowy, zakończył izolację i wrócił do normalnej pracy, powtórne zakażenie koronawirusem przeszedł bardzo łagodnie, praktycznie bez objawów - powiedział w sobotę szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot. To już drugie zakażenie, które przeszedł Duda w ciągu 1,5 roku. 

W ubiegłą środę poinformowano, że w związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta Andrzej Duda przeprowadził test na obecność koronawirusa, który dał pozytywny wynik oraz że - zgodnie z przepisami - prezydent rozpoczął izolację. Było to już drugie zakażenie Andrzeja Dudy koronawirusem; poprzednie miało miejsce w październiku 2020 r.

Andrzej Duda miał koronawirusa. Jaki jest stan zdrowia prezydenta?

Szrot był pytany w Programie Trzecim Polskiego Radia o to, jaki jest obecnie stan zdrowia prezydenta i jego kondycja. - Jedno i drugie bardzo dobre, pan prezydent zakończył izolację zgodnie z przepisami prawa, wrócił już do normalnej aktywności, wykonał sobie testy, jest już zupełnie zdrowy - przekazał.

Dodał, że powtórna infekcja przebiegała u Andrzeja Dudy bardzo łagodnie, praktycznie beż żadnych objawów. To tylko - jak podkreślił Szrot - potwierdza zasadność szczepień również trzecią dawką przypominającą.

Pan prezydent wszystkich w dalszym ciągu zachęca i ja też zachęcam - szczepmy się dla dobra, dla zdrowia swojego, swoich bliskich i całego narodu

Paweł Szrot

Dodał, że w czasie izolacji prezydent wykonywał swoje obowiązku - pracował z dokumentami i przeprowadzał rozmowy telefoniczne. Andrzej Duda w niedzielę weźmie udział w charytatywnym maratonie narciarskim w Zakopanem.

RadioZET.pl/PAP (K. Kostrzewa)

C