Zamknij

Polacy coraz bardziej zadowoleni z Dudy. Podobnie mają z Morawieckim

26.07.2019 19:27
Andrzej Duda i Mateusz Morawiecki
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

Pracę prezydenta Andrzeja Dudy ocenia dobrze 48 proc. badanych. To lepszy wynik niż przed miesiącem. W najnowszym sondażu całkiem dobrze wypada też premier Mateusz Morawiecki.

Z działalności Andrzeja Dudy w lipcu z zadowolonych jest 48 proc. respondentów, w tym zdecydowanie dobrze aktywność Andrzeja Dudy ocenia 10 proc. ankietowanych - wynika z lipcowego sondażu Kantar. W porównaniu do wyników z czerwca, odsetek osób zadowolonych z pracy prezydenta wzrósł o 5 punktów proc. Co więcej, o tyle samo punktów proc. zmniejszyła się grupa niezadowolonych z jego pracy.

Jeśli o chodzi o Mateusza Morawieckiego, jego działalność dobrze ocenia 45 proc. ankietowanych, spośród których zdecydowanie dobrze ocenia go 8 proc. respondentów. Z kolei wśród 39 proc. osób krytycznie oceniających szefa rządu, notę zdecydowanie negatywną wystawia mu 13 proc. 16 proc. ankietowanych nie ma sprecyzowanego zdania na temat pracy szefa rządu. Morawiecki, tak jak Duda, również wypada w sondażu lepiej niż przed miesiącem. W lipcu o 5 punktów proc. spadł odsetek osób niezadowolonych z jego pracy, a jednocześnie o 3 punkty proc. wzrosła liczba osób zadowolonych.

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 12 - 17 lipca na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1010 mieszkańców Polski, w wieku 15 i więcej lat.

RadioZET.pl/Kantar/PAP