Zamknij

Andrzej Duda i Mike Pence w cztery oczy. Podejmą sprawę zniesienia wiz

31.08.2019 21:46
Andrzej Duda
fot. East News

Wiceprezydent USA Mike Pence spotka się w poniedziałek, 2 września z Andrzejem Dudą. Kancelaria prezydenta RP zapowiada „spotkanie w cztery oczy”. Rozmowy mają dotyczyć spraw gospodarczych. Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski zapowiada, że poruszona zostanie - po raz kolejny - sprawa zniesienia wiz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Mike Pence, zastąpi Donalda Trumpa na obchodach 80 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych zostanie w Polsce na kolejny dzień. Będzie przewodniczył amerykańskiej delegacji na rozmowy z polską stroną.

Wiceprezydent USA Mike Pence, który w niedzielę przybywa do Warszawy i weźmie udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie, w poniedziałek będzie rozmawiał "w cztery oczy" z prezydentem Andrzejem Dudą

Kancelaria Prezydenta RP

Szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski zapowiedział, że Duda i Pence będą rozmawiali m.in. o kwestiach gospodarczych i współpracy energetycznej.

Chcielibyśmy, by dynamika polskiej gospodarki przełożyła się na amerykańską ofertę inwestycyjną dla Polski. W tym zakresie są czynione duże zabiegi i mam nadzieję, że niedługo będziemy w stanie ogłosić kolejne ważne amerykańskie inwestycje gospodarcze, produkcyjne, które będą miały miejsce w Polsce

K. Szczerski, szef gabinetu prezydenta RP

Szczerski: Na spotkaniu zostanie podjęta sprawa programu bezwizowego

Rozmowa Dudy i Pence’a ma rozpocząć się w poniedziałek o godz. 10.30. W rozmowie ma zostać poruszona sprawa współpracy wojskowej w ramach NATO. Szczerski liczy, że padnie przełomowa decyzja w sprawie zniesienia wiz.

Są też kwestie relacji społecznych. Mamy nadzieję, że niedługo będziemy mieli do ogłoszenia bardzo ważne informacje dotyczące programu bezwizowego

zapowiedział Krzysztof Szczerski

Jutrzejsze obchody rozpoczną 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej rozpoczną się na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Obecność potwierdziły delegacje 40 państw.

RadioZET.pl/PAP