Zamknij

Andrzej Duda remontuje ośrodek w Juracie. Ponad 16 tys. na wymianę mebli

23.10.2021 11:58
Andrzej Duda
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Andrzej Duda podczas letniego wypoczynku chętnie korzysta z prezydenckiej rezydencji w Juracie. W ośrodku doszło właśnie do gruntownej wymiany umeblowania. Dziennik "Fakt" ujawnił koszty "meblowej rewolucji". 

Andrzej Duda może korzystać z dwóch rezydencji wypoczynkowych prezydenta RP - w Wiśle i na Helu. Ośrodek "Mewa" w Juracie przeszedł dość gruntowne przemeblowanie. Jak podaje "Fakt", Kancelaria Prezydenta zakupiła nowe szezlongi, krzesła do jadalni i małżeńskie łoże. 

Andrzej Duda remontuje ośrodek w Juracie. Ponad 16 tys. na wymianę mebli 

Wymianę mebli w prezydenckiej rezydencji w Juracie przeprowadziła firma "Zabłyszcz" z Opola. ''Łączna wartość faktur wystawionych Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta RP opiewa na kwoty netto: dostawa towarów - 15 386,17 zł, usługi - 1219,51 zł'' - informują "Fakt" prezydenccy urzędnicy. Nowe umeblowanie kosztowało łącznie 16 605,68 zł. 

Gruntowny remont prezydenckiego ośrodka w Juracie ma kosztować nawet 4,6 mln zł i zakończyć się w 2023 roku. Wyremontowany zostanie również Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Wiśle. ''Remonty pozostałych obiektów, którymi zarządza Kancelaria Prezydenta, czyli m.in. Belwederu, Pałacu Prezydenckiego, rezydencji w Klarysewie czy Promniku, mogą pochłonąć nawet 15,9 mln zł'' - czytamy w "Fakcie".

– Może się zdarzyć, że rzeczywiste wykorzystanie szacowanej wartości postępowania będzie wyraźnie mniejsze niż podawane kwoty. Obecnie nie zostały wskazane żadne zadania inwestycyjne lub remontowe do realizacji na podstawie planowanych do zawarcia umów ramowych – przekazał urzędnik z KPRP.

RadioZET.pl/Fakt