Zamknij

Słaby wynik Tuska w najnowszym rankingu. Na prowadzeniu Andrzej Duda

Błażej Makarewicz
17.03.2019 13:16

Polacy najbardziej ufają prezydentowi Andrzejowi Dudzie – wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS. Głowa państwa cieszy się zaufaniem na poziomie 46,3 proc. Na kolejnych miejscach uplasowali się premier Mateusz Morawiecki i prezes PSL Władysław Kosiniak – Kamysz.

Słaby wynik Tuska w najnowszym rankingu. Na prowadzeniu Andrzej Duda
fot. AP

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na pierwszym miejscu w rankingu zaufania przeprowadzonego przez IBRiS uplasował się Andrzej Duda. Prezydentowi ufa 46,4 proc. badanych. Na drugim miejscu z wynikiem 41,7 proc. znalazł się premier Mateusz Morawiecki. Podium zamyka prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Ufa mu 40,6 proc. Polaków. Jest on tym samym najlepiej ocenianym politykiem opozycji.

Zobacz także

Dopiero na czwartej pozycji znalazł się szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Byłemu premierowi ufa 38,4 proc. badanych. Zdaniem prezesa IBRiS Marcina Dumy, im mniej Tuska w kraju, tym jego notowania są niższe. - W badaniu z 8 lutego to Tusk znajdował się na pierwszym miejscu rankingu zaufania, w którym wyprzedzał prezydenta Dudę - wówczas zaufanie do polityka deklarowało 43,8 proc. respondentów – komentuje Duma.

Zobacz także

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Robert Biedroń, któremu ufa 37 proc. badanych i Jarosław Kaczyński – 31,1 proc.

RadioZET.pl/Onet/BM