Zamknij

Duda o wyborach w cieniu epidemii: Termin może być nie do utrzymania

Bartłomiej Chudy
28.03.2020 20:54
Andrzej Duda
fot. scren TVP.info Twitter

Gdyby była taka sytuacja, że epidemia będzie szalała majowy termin wyborów może się okazać niemożliwy do utrzymania – powiedział wieczorem w TVP Info prezydent Andrzej Duda.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Prezydent Andrzej Duda skomentował w TVP sytuację związaną z nasilaniem się w Polsce pandemii koronawirusa. W chwili, gdy gościł w telewizji, resort zdrowia informował o rekordowym wzroście zakażeń SARS-CoV-2 w Polsce(157 nowych przypadków, ponad setka na Mazowszu).

Nikt z nas nie wie, co się będzie działo 10 maja, za półtora miesiąca. Mam nadzieję, że już po świętach sytuacja będzie się uspokajała, że będą warunki do przeprowadzenia wyborów. Ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, to termin może się okazać nie do utrzymania

- powiedział prezydent Duda.

Przypomnijmy, że Sejm uchwalił w poprzednią noc m. in. zmianę kodeksu wyborczego. Rządzący PiS daje jasno do zrozumienia, że wybory będzie można przeprowadzić, nawet z szerokim zastosowaniem głosowania korespondencyjnego.

Zobacz także

Andrzej Duda zaznaczył, że podobna dyskusja trwa w USA (wybory prezydenckie również przewidziane na ten rok). Przyznał, że epidemie nie wstrzymywały tam państwa przed organizacją wyborów. Po chwili zastrzegł:

Jeżeli jednak nie będzie warunków, to wyborów nie będzie się dało przeprowadzić

– zakończył.

RadioZET.pl/TVP Info