Zamknij

Money.pl: Bon turystyczny Dudy w formie kodu. Niektóre rodziny dostaną więcej

06.06.2020 14:58
Bon turystyczny
fot. EAST NEWS

Bon wakacyjny dla rodzin z dziećmi, który zapowiedział dziś w Stalowej Woli ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda, będzie miał formę elektronicznego kodu, a nie karty przedpłaconej - podaje Money.pl. W przypadku rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi kolejne 500 złotych na wakacje ma przysługiwać opiekunowi.

Bon turystyczny jest jedną z głównych obietnic Prawa i Sprawiedliwości proponowanych Polakom przed wyborami prezydenckimi. Pozostaje na etapie konsultacji – początkowo mówiono o 1000-złotowym bonie dla pracowników.

Dziś Andrzej Duda zapowiedział w Stalowej Woli, że państwo wypłaci bony, ale nie pracownikom, a rodzinom z dziećmi. Takowe wsparcie będzie miało wartość 500 złotych.

Bon turystyczny na opłaty za dzieci. Będzie w formie kodu elektronicznego? 

Zobacz także

Money.pl dotarł do kulis projektu, który – jak zapewniał w Stalowej Woli Duda – jest już niemal gotowy.

Z naszych informacji wynika ponadto, że w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami, bon 500 zł będzie przysługiwał nie tylko na dziecko, ale i na opiekuna, co sprawi, że łączna kwota będzie równa 1000 zł

- informuje Money.pl.

Zobacz także

Serwis podaje też, że środki w formie bonu będą przekazane nie w formie kart przedpłaconych, a bonów elektronicznych. Beneficjenci mieliby je wydawać na cele turystyczne, a państwo z góry wiedziałoby, że środki nie trafiają np. na konsumpcję.

Właściciele miejsc noclegowych, hoteli, gospodarstw agroturystycznych, biura podróży, organizatorzy kolonii i obozów oraz właściciele klubów sportowych - wszyscy ci przedsiębiorcy będą mogli dołączyć do programu. Wnioski będą składać elektronicznie i zostaną wpisani do bazy, na tej podstawie rodzice będą mogli wykorzystać bony na dzieci w tych miejscach

- pisze Money.pl

Serwis uzasadnia, że bony w formie kart byłyby drogie w produkcji, a czas ich tworzenia wyniósłby dwa lub trzy miesiące. Rządzący śpieszą się, by nagrodzić rodziny kolejnymi środkami, pomijając np. singli, czy osoby starsze.

Bonem będzie można opłacić noclegi dziecka, ale też posłanie pociechy na zajęcia sportowe. Miałby być ważny do końca 2021 roku.

RadioZET.pl/Money.pl