Duda pokazał zdjęcie w mundurku. „Większość harcerzy po latach tak ma”

22.02.2020 23:18
Andrzej Duda
fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Andrzej Duda opublikował zdjęcie z harcerskich czasów. Tym razem z okazji Dnia Myśli Braterskiej. „Gdy kiedyś wspomnisz przyjaciół swych, dotkniesz munduru, poczujesz łzy” – przypomniał znaną piosenkę. 

Andrzej Duda spotkał się w sobotę w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami organizacji harcerskich objętych honorowym protektoratem prezydenta RP i uhonorował zasłużonych działaczy harcerskich medalami Stulecia Odzyskanej Niepodległości.

To jest dla mnie zawsze wielka radość móc gościć w Pałacu Prezydenckim w Dniu Myśli Braterskiej harcerzy, przedstawicieli wszystkich organizacji harcerskich, nad którymi protektorat honorowy objąłem, jako prezydent RP i harcerz, bo harcerzem jest się do końca życia. A ja na pewno się tak czuję

– mówił prezydent. Kilka godzin później prezydent podzielił się z internautami zdjęciem z młodości, gdy on sam był harcerzem.

„Gdy kiedyś wspomnisz przyjaciół swych, dotkniesz munduru, poczujesz łzy. Wtedy zobaczysz jak bardzo Ci do szczęścia brakuje ich. Zawołasz wnuki opowiesz im, jak dobrze było wśród nich” – napisał Duda, cytując słowa znanej harcerskiej piosenki „Szary mundur”. Ten mundur – jak mówił wcześniej tego dnia Duda – „wiąże na całe życie”. „Znacie to? Większość Harcerzy po latach tak właśnie ma” – dodał.

To nie pierwszy raz, gdy Andrzej Duda podkreśla swoje przywiązanie do harcerstwa. W ubiegłym roku w sieci opublikował zdjęcie w harcerskim mundurze sprzed… ponad 30 lat.

Zobacz także

RadioZET.pl