Zamknij

Andrzej Duda z nagrodą Człowieka Roku 2019 "Tygodnika Solidarność"

23.06.2020 15:34
Andrzej Duda
fot. PAP

Idea Solidarności polega na tym, by bronić praw pracowniczych z pożytkiem dla budowy systemu społecznej gospodarki rynkowej; ja wziąłem sobie to do serca i stąd moja dobra współpraca z Solidarnością - powiedział prezydent Andrzej Duda odbierając nagrodę Człowieka Roku 2019 "Tygodnika Solidarność".

"To wyjątkowe wyróżnienie, że właśnie +Tygodnik Solidarność+ - pismo tak bliskie sercu mojego prezydenta, o którym za co dziękuje, tutaj wielokrotnie wspominano - Lecha Kaczyńskiego przyznaje mi tę wyjątkową nagrodę" - powiedział prezydent Duda odbierając we wtorek nagrodę.

Dziękował za określenie go prezydentem przyjaznym pracownikom. "Ale chcę podkreślić w tym kontekście bardzo mocno jedno - miałem szczęście i jestem szczęśliwcem, że przez te pięć lat mojej prezydentury zawsze był rząd, który także chciał realizować te zobowiązania i który rozumiał, co to znaczy +Solidarność+, jakie jest zadanie +Solidarności+ i jaka jest jej rola" - zaznaczył prezydent.

Andrzej Duda "Człowiekiem Roku Tygodnika Solidarność"

W jego ocenie idea Solidarności polega na tym, żeby bronić praw pracowniczych. "Ale bronić ich w taki sposób, żeby działo się to z pożytkiem dla gospodarki i z pożytkiem dla budowy systemu rzeczywiście społecznej gospodarki rynkowej" - zaznaczył prezydent.

Zobacz także

"Ja sobie to ogromnie wziąłem do serca. I dlatego myślę, ta moja współpraca z Solidarnością tak dobrze się układała" - dodał.

Zobacz także

RadioZET.pl/ PAP/ Tysol.pl