Zamknij

Tarcza antykryzysowa już z podpisem Dudy. "Zgodnie z obietnicą"

Magdalena Kulej
31.03.2020 21:38
Andrzej Duda podpisał tzw. tarczę antykryzysową. Wcześniej Sejm odrzucił poprawki Senatu
fot. shutterstock.com

Andrzej Duda podpisał przyjęte dziś przez Sejm ustawy, składające się na tzw. tarczę antykryzysową, która ma pomóc m.in. przedsiębiorcom i pracownikom w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. "Wsparcie polskiej gospodarki, przedsiębiorstw, rolnictwa, pracowników jest najważniejsze w tym trudnym czasie" - napisał na Twitterze rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

"Zgodnie z obietnicą Prezydent RP Andrzej Duda niezwłocznie po zakończeniu prac parlamentarnych podpisał ustawy tworzące "Tarczę Antykryzysową". Wsparcie polskiej gospodarki, przedsiębiorstw, rolnictwa, pracowników jest najważniejsze w tym trudnym czasie!" - poinformował we wtorek wieczorem rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Zgodnie z przepisami ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z wyjątkiem niektórych jej zapisów. - Bardzo się cieszę, że prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy składające się na pakiet wsparcia dla naszej gospodarki, dla przedsiębiorców i pracowników. Zbliżający się kryzys uderzy praktycznie we wszystkich. To wielki sprawdzian dla nas, rządzących. Wierzę, że dzięki rozwiązaniom zawartym w tzw. tarczy antykryzysowej uda się ograniczyć negatywne skutki kryzysu, ochronić miejsca pracy, zapobiec bankructwom firm - powiedziała szefowa MRPiPS Marlena Maląg, komentując przepisy ustaw podpisanych właśnie przez prezydenta.

Przypomnijmy, że kilka godzin wcześniej tzw. tarczą antykryzysową zajmował się Sejm. Posłowie odrzucili wówczas większość poprawek proponowanych przez Senat. 

Zobacz także