Zamknij

Andrzej Duda ponownie zakażony koronawirusem. Prezydent pozostaje w izolacji

05.01.2022 12:13
Andrzej Duda
fot. Jakub Kamiński/East News

Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Jak poinformował w środę szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot, Duda przebywa obecnie w izolacji. To już drugi raz, gdy prezydent otrzymuje pozytywny wynik na obecność koronawirusa. 

Andrzej Duda jest zakażony koronawirusem. Informację przekazał w mediach społecznościowych szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot. 

"W związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik" - przekazał.

"Prezydent czuje się dobrze, nie ma ciężkich objawów i przebywa pod stałą opieką medyczną" - dodał Szrot, zaznaczając, że - zgodnie z przepisami - prezydent przebywa w izolacji.

Prezydencki minister przypomniał, że Andrzej Duda przyjął dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 (w kwietniu i czerwcu ubiegłego roku) oraz dawkę trzecią, przypominającą (17 grudnia).

Przypomnijmy, że to już drugi raz, gdy u prezydenta stwierdzono zakażenie koronawirusem. Poprzednio miało to miejsce w październiku 2020 roku. Według informacji ówczesnego rzecznika Błażeja Spychalskiego Andrzej Duda "czuł się dobrze". 

RadioZET.pl/PAP/Twitter

C