Zamknij

Duda apeluje o wsparcie zbiórki chorego na nowotwór. Internauci go wypunktowali

21.11.2020 20:51
Duda apeluje o wsparcie zbiórki chorego na nowotwór. Internauci go wypunktowali
fot. East News

Prezydent Andrzej Duda zaapelował do internautów na Twitterze o wsparcie zbiórki na rzecz cierpiącego na nowotwór pana Jana (50 lat). Po aktywności głowy państwa posypały się krytyczne komentarze, prezydentowi zarzuca się m. in. podpisanie ustawy przekazującej TVP i mediom publicznym blisko 2 miliardów złotych. Opozycja wnosiła, by te środki przeznaczyć na polską onkologię.

Andrzej Duda poprosił internautów, by wsparli walczącego z chłoniakiem złośliwym pana Jana. - Lekarze wdrożyli chemię, potem immunoterapię. Były ciężkie chwile, jak wtedy, gdy u taty pojawiła się wysoka gorączka... Trafił na SOR, gdzie stwierdzono gorączkę neutropeniczną - czytamy w zbiórce w serwisie Siepomaga.pl.

Komentatorzy, ale i zwykli internauci wypominają jednak prezydentowi niekonsekwencję. Przypominają, że w lutym tego roku lekką ręką przekazał mediom prorządowym blisko 2 miliardy złotych. Opozycja apelowała, by środki te przeznaczyć na wsparcie polskiej onkologii, a więc pacjentów walczących z najcięższymi chorobami jak nowotwory, czy raki.

Andrzej Duda prosi o wsparcie chorego na nowotwór. Internauci punktują go bezlitośnie

- Miałem dziś poruszające spotkanie. Podeszła do mnie młodziutka dziewczyna, prosząc o wsparcie dla swojego Ojca. My z Agatą już się przyłączyliśmy. Jeśli możecie, rozważcie. Każdy gest się liczy - napisał w sieci prezydent, dołączając link zbiórki.

Niedługo później ruszyła fala ostrej krytyki. - W rzeczy samej ma Pan gest: dwa miliardy złotych rocznie beztrosko przeznaczył Pan na propagandę TVPiS. Zamiast na onkologię. Poruszające – napisała dziennikarka Hanna Lis. - 2 mld zamiast na leczenie ludzi poszło na kampanię w tvpis – pisała kolejna internautka.

Zobacz także

Posłanka Lewicy Marcelina Zawisza zwróciła również uwagę, że pierwszy obywatel RP zwraca się o pomoc do obywateli, gdy rządzący od sześciu lat nie zwiększyli adekwatnie nakładów na służbę zdrowia. 

- Trzeba mieć tupet, żeby po podarowaniu 2 miliardów dla TVP prosić społeczeństwo o wsparcie finansowe chorych na raka – dorzuciła kolejna internautka. Ostrzejszych wpisów w tej kwestii jest o wiele więcej. Znamienne, że pochwalne aktywności, a nawet neutralne komentarze, giną w morzu krytyki…

RadioZET.pl/Twitter