Zamknij

Hot16Challenge2 w wykonaniu…Andrzeja Dudy. Nominował premiera Morawieckiego

11.05.2020 17:09
Hot16Challenge2 w wykonaniu…Andrzeja Dudy. Nominował premiera Morawieckiego
fot. W Pałacu Prezydenckim/printscreen

Akcja Hot16Challenge2 niesamowicie szybko opanowała Internet. Jak się okazało, do zabawy dołączył nawet Andrzej Duda. Nagranie opublikowano w mediach społecznościowych prezydenta.

Hot16Challenge2 to akcja, której inicjatorem jest raper Solar. Polega na ona tym, że artyści nawzajem nominują się do nagrania 16-wersowego rapowego utworu, a wszystko to w szczytnym celu: chodzi o zbiórkę pieniędzy dla służby zdrowia, by pomóc w walce z koronawirusem. 16-wersowe utwory nagrali m.in. Taco Hemingway, Dawid Podsiadło, Kasia Nosowska i Margaret. To jednak nie wszystko: w sieci możemy obejrzeć Hot16Challenge2 w wykonaniu Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara oraz profesora Marcina Matczaka – ojca warszawskiego rapera Maty. O nagranie 16 wersów pokusił się również Janusz Korwin-Mikke - chociaż w jego przypadku utwór kompletnie rozminął się z celem akcji.

Tym razem jednak nagranie ma szansę pobić rekord popularności. W Hot16Challenge2 udział wziął również prezydent RP, Andrzej Duda.

Nagranie zostało opublikowane w mediach społecznościowych prezydenta. Andrzej Duda został nominowany do 16-wersowego wyzwania przez rapera Zeusa.

Hot16Challnege2. Kogo nominował Andrzej Duda?

Hot16Challenge w jego wykonaniu ujrzało światło dzienne w poniedziałek i ma już prawie 16 tysięcy wyświetleń.

Zobacz także

"To jest maj. Nie pachnie Saska Kępa, ktoś to gdzieś przewidział ale wróżba raczej tępa" – zaczyna swój utwór głowa państwa.

Zobacz także

"Mocne ręce ratowników, wszyscy razem: chwała im" – słyszymy m.in.

"W natłoku obowiązków dopiero dzisiaj mogłem odpowiedzieć na zaproszenie. Niech muzyka nas łączy w dobrej sprawie" - skwitował prezydent.

Zobacz także

Andrzej Duda na końcu podziękował polskim raperom za organizację oraz promocję internetowej akcji oraz wskazał swoje nominacje: Marylę Rodowicz, zespół Pectus, Sebastiana Karpiela-Bułeckę, Golec Orkiestrę i…premiera Mateusza Morawieckiego. Czy szef rządu odpowie i weźmie udział w Hot16Challenge2?

RadioZET.pl/Youtube