Zamknij

Spotkanie Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Jeszcze w lipcu

20.07.2020 07:13
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski
fot. PAP/East News

Andrzej Duda spotka się z Rafałem Trzaskowskim i to jeszcze w tym miesiącu – jak podaje PAP, rywale z drugiej tury wyborów prezydenckich mieliby zobaczyć się między 27 a 31 lipca 2020 roku.

Po wyborach prezydenckich nie doszło do bezpośredniego spotkania Dudy i Trzaskowskiego. Na takowe jeszcze w dzień wyborów, tuż po wynikach exit poll zapraszał urzędujący prezydent.

Dziś wiemy, że otoczenie prezydenta Warszawy zaproponowało ramy czasowe wspomnianego spotkania. Miałoby odbyć się jeszcze w tym miesiącu, pod koniec lipca.

Andrzej Duda spotka się z Rafałem Trzaskowskim. Pozostało doprecyzować datę

Dopytywany przez media Trzaskowski zapewniał, że zamierza spotkać z prezydentem i do takowego spotkania na pewno dojdzie np. 31 lipca, przy okazji obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego.

Zobacz także

Jak ustalił dziś PAP, według obecnych ustaleń do spotkania obu rywali w wyborach prezydenckich miałoby dojść między 27 lipca a 31 lipca. Otoczenie prezydenta Andrzeja Dudy proponowało spotkanie w najbliższym tygodniu, ale Rafał Trzaskowski będzie w tym czasie przebywał na urlopie

Stąd przedstawiciele urzędu miasta Warszawy i Kancelarii Prezydenta ustalili, że do spotkania dojdzie między 27 a 31 lipca, a ostateczny termin ma wyznaczyć otoczenie Andrzeja Dudy.

Zobacz także

W II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. pokonując kandydata Koalicji Obywatelskiej (wynik 48,97 proc.). Obaj uzyskali ponad 10 milionów głosów poparcia.

RadioZET.pl/PAP