Zamknij

Duda apeluje do wyborców PiS. ''Nie słuchajcie państwo tych bzdur''

22.10.2019 19:41
Andrzej Duda
fot. PAP

Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Biłgoraja przekonywał, że program PiS jest prospołeczny i propaństwowy, bo dla partii Jarosława Kaczyńskiego najważniejszy jest człowiek i obywatel. - Nie słuchajcie państwo tych bzdur - apelował, by nie słychać tych, którzy straszą programami PiS. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Andrzej Duda rozpoczął kampanię przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi. We wtorek prezydent odwiedził mieszkańców Biłgoraja w województwie lubelskim. 

Duda przekonywał, że celem jego prezydentury było to, aby po jej zakończeniu przeciętnemu Polakowi żyło się lepiej, a także aby młodzi, którzy wyjechali za granicę, "chcieli i mogli do Polski wrócić". - Żeby mieli tutaj warunki, żeby była tutaj praca, godna płaca, żeby było w naszym kraju bezpiecznie, żeby młodzi mieli możliwość rozwoju także rodzinnego, żeby nie obawiali się mieć dzieci - dodał.

To wszystko było moim marzeniem, moim wielkim programem i cieszę się, że razem z moimi kolegami mogliśmy to w ciągu ostatnich lat realizować. Wierzę, że program ten będzie realizowany dalej

ANDRZEJ DUDA

Jak zaznaczył, "straszy się ludzi, opowiada się im, że jak zostanie podniesie płaca minimalna do 4 tys. zł, to ludzi powyrzucają z pracy".

Nie słuchajcie państwo tych bzdur. Mamy ambitne plany, ale przede wszystkim zwracamy uwagę na ludzi. Dla mnie najważniejszy jest człowiek. Po to odbywam takie spotkania, jak z państwem, żeby wysłuchać, żeby usłyszeć, jaki jest problem

PREZYDENT

Przypomniał, że mówiono też, iż nie dać wypłacić 500 plus, a okazało się, że była możliwość wprowadzenia 500 plus "spokojnie, ostrożnie, poczynając od drugiego dziecka". Okazało się też, że podatki, które - jak mówił - były kradzione, wreszcie "przechodzą do budżetu państwa" i dzięki temu można wypłacić 500 plus już na każde dziecko. Przypomniał też, że miało się nie dać poprawić losu emerytów, ale okazało się, że dało się wypłacić tę trzynastą emeryturę.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP