Zamknij

Rap Andrzeja Dudy "to abstrakcyjna jazda". Muzycy ocenili występ prezydenta

13.05.2020 11:39
Andrzej Duda w Hot 16 Challenge 2. Sztaba ocenia: to abstrakcyjna jazda
fot. youtube

#Hot16Challenge2 w wykonaniu Andrzeja Dudy zbiera skrajne recenzje. Muzyczny debiut głowy państwa skomentowali już liczni ludzie kultury, w tym Adam Sztaba, który rap prezydenta ocenił na antenie Radia ZET. - Rytmu zabrakło - stwierdził. 

#Hot16Challenge bije w Polsce rekordy popularności. Do akcji przyłączają się nie tylko gwiazdy polskiej sceny muzycznej, ale też aktorzy, dziennikarze czy politycy. "Musimy uratować świat" - napisał w sieci Solar, pomysłodawca akcji i zbiórki na siepomaga.pl. W środę przed południem kwota na pomoc lekarzom i szpitalom w walce z koronawirusem zbliżała się już do 1,8 mln zł, choć celem miał być 1 mln.

Tymczasem nie milkną echa występu Andrzeja Dudy, który do akcji włączył się po tym, jak wyzwanie rzucił mu Zeus, raper i producent muzyczny. "Nominację od Zeusa przyjąłem z lekkim przerażeniem - nigdy nie rapowałem. (…) Niech muzyka nas łączy w dobrej sprawie!" - napisał prezydent.

Andrzej Duda w #Hot16Challenge. Co autor miał na myśli?

Specjaliści w dziedzinie muzyki już się wypowiedzieli. "O, k***a, przegiąłeś z cieniem mgły" – skomentowała Katarzyna Nosowska. „Jakie życie taki rap. Nie zgadzam się. Kabaret to był Dudek, a nie Duda. Świat stanął na ch*** i tańczy sobie breka. Beka. Komentuję tutaj bo pod filmem wyłączone. Proszę szanownych kolegów o rozsądne nominacje ale chyba już na to za późno. S**t is Real” – podsumował Peja. "To zabrnęło za daleko moje mordy, tak mi się wydaje" - napisał z kolei Tede.

Występ rapującego Andrzeja Dudy ocenił też Adam Sztaba, kompozytor, dyrygent i juror programów muzycznych. Jak powiedział w środę w Radiu ZET, występ podobał mu się "umiarkowanie".

Rytmu zabrakło w rapie pana prezydenta. (…) Zastanawiamy się w towarzystwie muzycznym, o co chodziło. Ale jest cała masa utworów, w których nie wiadomo, co autor miał na myśli, więc zakładam, że to jest taka abstrakcyjna jazda

- skomentował Sztaba. Jego zdaniem cel akcji jest szczytny, ale #hot16challenge2 „zaczyna obierać momentami karykaturalny poziom”.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: 

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl