Zamknij

Duda podsumował 2019 rok: była energia, będzie zwycięstwo

31.12.2019 20:16
Andrzej Duda w orędziu noworocznym: w 2019 roku była energia, w 2020 będzie zwycięstwo
fot. Kancelaria Prezydenta

Andrzej Duda wygłosił w sylwestrowy wieczór noworoczne orędzie, w którym podsumował mijający 2019 rok i zapowiedział, co czeka Polaków w 2020 roku. - Niepodległa Polska w zjednoczonej Europie, sprawnie rządzona, będzie umacniała swoją pozycję. Ufam, że to będzie rok polskich zwycięstw – mówił prezydent.

"Drodzy Rodacy, szanowni Państwo. Żegnamy rok 2019. Jakim słowem możemy go podsumować? To słowo to »energia«. Ambicja i zapał Polaków wciąż budzą podziw. Tempo wzrostu gospodarczego stawia nas w czołówce państw europejskich. Kiedy rozmawiamy, słyszę często o wyższym poziomie życia polskich rodzin, o przełamaniu kolejnych barier niemożności, o nowoczesnych rozwiązaniach i inwestycjach, także w zieloną energię, w czystą wodę i czyste powietrze" – mówił prezydent w wygłoszonym we wtorek wieczorem orędziu noworocznym.

Andrzej Duda do „energii” dodał jeszcze dwa „słowa 2019 roku”. To "frekwencja" i "bezpieczeństwo". "Mam wielką satysfakcję, że uczestniczyłem w negocjacjach, których efektem jest pogłębiona współpraca między członkami NATO oraz zwiększona obecność sił amerykańskich w Polsce" – stwierdził Duda. Mówiąc o bezpieczeństwie, nawiązał też do trzynastej emerytury i 500 plus na pierwsze dziecko.

A jaki będzie rok 2020 według Andrzeja Dudy? Jak mówił, ufa, że będzie to rok polskich zwycięstw.

[Ufam – red.], że tym słowem, które będziemy odmieniać najczęściej w roku 2020, będzie słowo »sukces«

– powiedział Duda, dodając: "niepodległa Polska w zjednoczonej Europie, Polska sprawnie rządzona, także w roku 2020 będzie umacniała swoją silną pozycję".

Prezydent złożył też życzenia noworoczne rodakom. "Życzę, aby nowy rok przyniósł Państwu wiele osobistych zwycięstw i sukcesów, aby spełniły się Państwa pragnienia i oczekiwania, aby powiodły się wszelkie plany. Przyjmijcie Państwo życzenia zdrowia, rodzinnego szczęścia i dostatku. Niech wzajemna życzliwość i uprzejmość pomagają nam iść przez życie ze spokojem i pogodą ducha. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Do siego roku" – powiedział Andrzej Duda.

RadioZET.pl/PAP