Zamknij

Suski o krzykach i wygwizdaniu Andrzeja Dudy. "Jak bojówki w III Rzeszy"

09.06.2020 19:01
Andrzej Duda
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Poseł PiS Marek Suski jest zaskoczony krytycznym przyjęciem Andrzeja Dudy w Lęborku. Część wyborców skandowała na spotkaniu m. in. „Mamy dość”, „długopis”, nie obyło się bez gwizdów. Wiceszef klubu PiS stwierdził w Polskim Radiu 24, że były to reakcje na poziomie bojówek w III Rzeszy.

Andrzej Duda został wygwizdany w Lęborku. Spora część tłumu manifestowała przeciw głowie państwa. Padały hasła „Mamy dość, nawiązujące do sloganu wyborczego kandydata KO Rafała Trzaskowskiego. W trakcie przemówienia gwizdano, słychać skandowano m.in. "Długopis".

W PiS nie ukrywają zaskoczenia poziomem ataków. Poseł Marek Suski użył dziś nawet skrajnego porównania. Metody ulicznej krytyki zestawił z działaniem… bojówek w III Rzeszy Niemieckiej.

Gwizdy i krzyki na Andrzeja Dudę. Poseł PiS: Podobnie jak w III Rzeszy

Chamstwo, ataki, napady, fizyczna przemoc, obraźliwe słowa. To wszystko nie mieści się w demokratycznych zasadach. Podobne rzeczy działy się w III Rzeszy, gdy bojówki atakowały opozycję. Później narodził się z tego faszyzm. To przypomina tamte metody

- komentował w Polskim Radiu 24 Suski.

PROGRAM WYBORCZY Andrzeja Dudy: wybory 2020 [POSTULATY, PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ]

Dalej akcentował:

Zobacz także

Powinna być dyskusja, nawet gorący spór, ale programowy, a nie tego typu zachowanie. Chamstwo, ataki, napady, fizyczna przemoc, obraźliwe słowa

- powiedział Marek Suski. 

Dywagował, że być może jest to efekt spadku poparcia dla głównej siły opozycji. Nadmieńmy jednak, że Lębork uchodzi za region mocno wspierający Platformę Obywatelską.

RadioZET.pl/Polskie Radio 24