Zamknij

Andrzej Duda o zakazie handlu w niedziele: Chodziło o to, by wspomóc małe sklepy

24.10.2019 22:08
Andrzej Duda
fot. PAP/Darek Delmanowicz

Andrzej Duda pochwalił w Telewizji Trwam zasadność zakazu handlu w niedzielę. Prezydent przyznał, że wspiera on małe, rodzinne sklepy, a także zapewnia odpoczynek wszystkim, którzy do tej pory musieli w niedziele pracować w większych sieciach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Andrzej Duda wypowiadał się dziś w sprawie zakazu handlu dla Telewizji Trwam.

Chodziło o to, żeby wspomóc małe rodzinne firmy, małe rodzinne sklepy, ale także, aby ludzie, którzy są de facto zmuszani do pracy w niedziele, mieli wolne

prezydent Andrzej Duda, w Telewizji Trwam

Sam prezydent łapie się na uciążliwości, jaką bywa zakaz handlu. Przez lata przyzwyczaił się, że można szybko wyskoczyć do sklepu po brakujący produkt.

Oczywiście z jednej strony to czasem jest uciążliwe, także i dla mnie, kiedy jestem np. w domu w niedzielę i potrzebowałbym coś kupić. Przyzwyczailiśmy się trochę do tego, że także w niedzielę można zrobić zakupy

Andrzej Duda

Jak przyznał, zakaz handlu przełożył się na inną zaletę. Z rozmowy z burmistrzem w Beskidzie Śląskim wnioskował, że wolny czas ludzie masowo pożytkują… zwiększając ruch turystyczny.

Zobacz także

- Ludzie zamiast iść do galerii handlowej biorą dzieci, wsiadają w samochód całą rodziną i jadą w góry, na spacer, albo żeby pojeździć na rowerze – mówił Duda.

Zobacz także

Zachwalał jednocześnie małe sklepiki przy górskich pensjonatach, które „przynoszą czysty zysk”. Przyznał, że gospodarczo ci, którzy muszą mieć zamknięte, mają „trudno”, ale wzorce z Austrii czy Niemczech pokazują, że społeczeństwo poradzi sobie w jeden dzień tygodnia bez otwartych dyskontów i hipermarketów.

RadioZET.pl/PAP/Telewizja Trwam