Zamknij

Ambasador USA życzy Dudzie powodzenia. "Relacje silniejsze niż kiedykolwiek"

06.08.2020 19:31
Duda Mosbacher
fot. Tomasz Jastrzębowski/REPORTER (zdjęcie z 2019 roku)

Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher wyraziła przekonanie, że relacje łączące USA i Polskę są silniejsze niż kiedykolwiek, oraz dumę, że mogła reprezentować swój kraj na uroczystości zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda oficjalnie rozpoczął w czwartek swoją drugą kadencję na stanowisku prezydenta Polski. Uroczyste zaprzysiężenie przez Zgromadzeniem Narodowym odbyło się rano w sali plenarnej polskiego parlamentu.

Zobacz także

Prezydent złożył przysięgę oraz wygłosił orędzie, któremu przysłuchiwali się posłowie i senatorowie. Po południu natomiast po raz kolejny symbolicznie objął również zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi.

Andrzej Duda zaprzysiężony. Ambasador USA życzy mu powodzenia

Nowemu-staremu prezydentowi pogratulowała m.in. ambasador Stanów Zjednoczonych. Georgette Mosbacher w swoim wpisie na Twitterze życzyła Dudzie powodzenia w drugiej kadencji oraz wyraziła przekonanie o sile relacji polsko-amerykańskich.

Jestem dumna, że mogę reprezentować USA na uroczystości zaprzysiężenia Prezydenta Andrzeja Dudy na kolejną kadencję. Relacje US-PL są silniejsze niż kiedykolwiek - wiele już osiągnęliśmy, a najlepsze wciąż przed nami. Powodzenia, Panie Prezydencie!

- napisała dyplomatka. Przypomnijmy, że Andrzej Duda pełni urząd prezydenta kraju od 6 sierpnia 2015 roku, kiedy to 2,5 miesiąca wcześniej pokonał w II turze wyborów prezydenckich urzędującego wówczas od 2010 roku Bronisława Komorowskiego w stosunku 51,55 do 48,45 proc.

Zobacz także

Z kolei w lipcu tego roku popierany przez PiS prezydent uzyskał - jako druga po Aleksandrze Kwaśniewskim głowa państwa - reelekcję, wygrywając w II turze z kandydatem KO Rafałem Trzaskowskim 51,03 do 48,97 proc. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter