Zamknij

Anna Zalewska o lex TVN. Dlaczego teraz? "Żeby państwa uspokoić"

19.12.2021 15:46
Anna Zalewska
fot. Radio ZET

– Nie jest to ustawa lex TVN, nie jest to uderzenie w jakiekolwiek media. To ustawa porządkująca to, co jest tam zapisane od 1995 roku – powiedziała w programie 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET Anna Zalewska z PiS, komentując przegłosowanie nowelizacji ustawy medialnej.

Europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Zalewska tłumaczyła, dlaczego Sejm w piątek nieoczekiwanie przegłosował nowelizację ustawy medialnej. Projekt trafił na biurko Andrzeja Dudy, który od tego momentu ma 21 dni na podjęcie decyzji.

"Nie możemy udawać, że ta sytuacja jest oczywista i normalna"

- My nie możemy udawać, że ta sytuacja jest oczywista i normalna. Nie ma takiego państwa na świecie, które pozwoliłoby sobie na takie naginanie przepisów. Tylko właściciel TVN nie przestrzega przepisów - mówiła Anna Zalewska.

– Nie mogliśmy patrzeć, że jakaś bliżej nieokreślona firma zarejestrowana na lotniku w Amsterdamie, udaje, że zarządza TVN-em. Wystarczy tę kwestię uporządkować i sprawa jest oczywista i jasna – powiedziała Anna Zalewska. – Myślę, że Amerykanie, którzy tak kochają wolność i demokrację, właśnie tej wolności i demokracji szczególnie w Polsce będą przestrzegać – dodała europosłanka PiS.

– Dlaczego tę kwestię trzeba było rozstrzygnąć akurat teraz? – zapytał Andrzej Stankiewicz. – Bo budzi emocje, państwo się denerwują – odpowiedziała Anna Zalewska. – Chodzi o to, żeby Polacy nie wyszli na ulice, bo choinki kupują? – wtrąciła się w dyskusję Anna Maria Żukowska z Lewicy. – Nie, żeby państwa uspokoić. Żeby państwa uspokoić, trzeba zakończyć procedurę – dodała Anna Zalewska.

Do tematu odniosła się również posłanka Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna. – Ten czas z koszmarną drożyzną, z cenami prądu i gazu, z którymi ludzie sobie nie poradzą, z covidem, tu w ogóle wywiesili białą flagę i z szeregiem innych problemów mierzy się Polska. To jest ten czas, żeby zabić niezależne i wolne media.

Więcej na Radiozet.pl: 7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET. "Cały rząd PiS-u oskarżył Bogu ducha winnego 18-latka"

Radio ZET

C