Zamknij

Szokujące wystąpienie Macierewicza. Mówił m.in. o zatrzymaniu "ideologii gender"

12.11.2019 13:37
Szokujące wystąpienie Macierewicza. Mówił m.in. o zatrzymaniu "ideologii gender"
fot. PAP/Radek Pietruszka

"Agentura" w administracji państwowej, "ideologia gender" i "postmarksistowski atak". Wszystkie te "kwestie" w swoim inauguracyjnym wystąpieniu poruszył marszałek senior, Antoni Macierewicz. Jego przemówienie wywołało duże poruszenie w ławach sejmowych. Nie brakuje negatywnych komentarzy ze strony mediów i internautów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O godzinie 12.00 rozpoczęło się inauguracyjne posiedzenie Sejmu IX kadencji. Obrady otworzył wyznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę marszałek senior, Antoni Macierewicz. Po powitaniach, orędzie wygłosił A. Duda, gratulując nowo wybranym posłom.

Zapraszamy do śledzenia relacji NA ŻYWO z obrad, zarówno Sejmu jak i Senatu. 

Ogromne emocje wywołało inauguracyjne przemówienie marszałka seniora, Antoniego Macierewicza. Poseł mówił między innymi o "ideologii gender” oraz o "agenturze” w administracji państwowej. Padło mnóstwo odniesień historycznych i ideologicznych. Zdaniem marszałka, jednym z  priorytetów Sejmu nowej kadencji jest "zerwanie z dziedzictwem komunizmu”.

Zobacz także

 – Polacy stali się wreszcie gospodarzami we własnym domu. To wartości, które należy wzmacniać a nie niszczyć – mówił.

Walka z "postmarksistowskim atakiem” i zatrzymanie "ideologii gender"

- Zbrodnia stanu wojennego wciąż nie została ukarana, choć w poprzedniej kadencji Sejmu przeprowadzono fundamentalne zmiany m.in. społeczne i gospodarcze. Odpowiedzialność za uporanie się z ciemną spuścizną komunizmu spada na nas – przekonywał Antoni Macierewicz.

Ponadto, marszałek senior zaczął także mówić o Konstytucji i o tym, jak ważne jest przestrzeganie ustawy zasadniczej. Kiedy padły te słowa, z sejmowych ław słychać było okrzyki: "Konstytucja". Posłanka Anita Sowińska z klubu parlamentarnego Lewica podniosła w górę szalik z napisem "Konstytucja".

- Wszyscy obywatele, a zwłaszcza ci, którzy stanowią prawo muszą szanować ustawę zasadniczą - podkreślił marszałek senior.

Zobacz także

Na tym jednak nie zakończyła się kontrowersyjna szarża marszałka seniora. Macierewicz zaczął omawiać zapis konstytucji, definiujący małżeństwo jako "związek kobiety i mężczyzny”, mówił o "zatrzymaniu ideologii gender” oraz walce z "postmarksistowskim atakiem" .

- Art. 18 Konstytucji - jak mówił Macierewicz - chroni rodzinę rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny. Po tej wypowiedzi, oklaskami uznanie dla marszałka seniora wyrazili posłowie zasiadający z prawej strony izby.

- Żaden przepis nie jest ważniejszy dla umacniania demograficznego rozwoju narodu, wspierania jego spoistości i gwarantowania ładu oraz bezpieczeństwa społecznego - ocenił Macierewicz.

Zobacz także

– Wiemy, jaką cenę płacimy za porozumienia okrągłego stołu, jak wygląda kolejna faza marksistowskiego ataku i dokąd prowadzi ideologia gender – kontynuował marszałek senior. Z jego strony padło również ostrzeżenie przed "neosocjalistycznym imperium".

- (…) Zdecydowana większość Polaków chce jedności opartej na wartościach narodowych i chrześcijańskich – stwierdził Macierewicz.

 

RadioZET.pl/PAP

C