Zamknij

Antoni Macierewicz pożegnał królową Elżbietę II. Wspomniał o Smoleńsku

09.09.2022 09:56

Nie żyje królowa Elżbieta II. Zmarłą monarchinię żegnają politycy i osobistości życia publicznego z całego świata. Antoni Macierewicz z PiS napisał, że Polacy "nigdy nie zapomną słów Królowej o związkach Jej przodków z Bolesławem Chrobrym, wdzięczności za walkę Polaków o niepodległość Wielkiej Brytanii w czasie II Wojny Światowej i podziwu dla Lecha Kaczyńskiego poległego nad Smoleńskiem".

macierewicz żegna elżbietę II
fot. Tomasz Jastrzebowski /REPORTER/ PAP

Królowa Elżbieta II nie żyje. Brytyjska monarchini zmarła w wieku 96 lat. Na tronie zasiadała przez ponad 70 lat - dłużej niż jakikolwiek brytyjski monarcha w historii. Karol, jej najstarszy syn, automatycznie przejął tron w chwili jej śmierci.

"Królowa zmarła spokojnie w Balmoral dziś po południu. Król i Królowa Konsorta pozostaną dziś wieczorem w Balmoral, a jutro wrócą do Londynu" - napisano w komunikacie Pałacu Buckingham informującym o śmierci Elżbiety II.

Antoni Macierewicz żegna Elżbietę II. Wspomniał o Smoleńsku

Zmarłą królową żegnają osobistości życia publicznego z całego świata, w tym także polscy politycy. "Odeszła królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II z dynastii Windsorów, najdłużej panujący monarcha w historii tego państwa. Ikona, symbol potęgi, kultury oraz tradycji Zjednoczonego Królestwa, ukochana przez Brytyjczyków. Była również głową 14 innych państw należących do brytyjskiej Wspólnoty Narodów" - napisał premier Mateusz Morawiecki we wpisie zamieszczonym na Facebooku.

"Moje najgłębsze kondolencje dla Rodziny Królewskiej i wszystkich Brytyjczyków po odejściu Jej Królewskiej Mości. Od dziesięcioleci była ucieleśnieniem wszystkiego, co czyni Wielką Brytanię naprawdę wielką. Będzie jej brakowało i będzie pamiętana w Polsce i na całym świecie" - napisał prezydent Andrzej Duda we wpisie na Twitterze.

Słowa pożegnania zamieścił na Twitterze także poseł PiS Antoni Macierewicz. "Zmarła Królowa Elżbieta II pozostanie zawsze w pamięci Polaków jako symbol świata, dla którego wiara, naród i tradycja są najważniejsze. Nigdy nie zapomnimy słów Królowej o związkach Jej przodków z Bolesławem Chrobrym, wdzięczności za walkę Polaków o niepodległość Wielkiej Brytanii w czasie II Wojny Światowej i podziwu dla Lecha Kaczyńskiego poległego nad Smoleńskiem. Łączymy się z Brytyjczykami i wszystkimi, którzy pamięci Królowej i Jej wartościom będą wierni" - napisał były szef MON.

RadioZET.pl