Zamknij

Awantura w Sejmie. Braun starł się z Czarzastym: Proszę jak mężczyzna mężczyznę

18.11.2020 19:57
Grzegorz Braun
fot. PAP

Grzegorz Braun został w środę po południu wykluczony z posiedzenia Sejmu przez wicemarszałka Włodzimierza Czarzastego. Poseł Konfederacji mimo wielokrotnych próśb odmówił założenia maseczki, do czego zobowiązani są posłowie przebywający na terenie Sejmu.

Grzegorz Braun, poseł Konfederacji chciał zabrać głos po wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego ws. budżetu UE. Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty wielokrotnie prosił Brauna o założenie maseczki, do czego są zobowiązani parlamentarzyści przebywający w Sejmie. Jedna z posłanek położyła maseczkę Braunowi na mównicy sejmowej. Poseł Konfederacji nie założył jej jednak.

Grzegorz Braun wykluczony z posiedzenia Sejmu za brak maseczki

Włodzimierz Czarzasty zwrócił się również do posła Janusza Korwin-Mikkego, aby namówił swojego kolegę z koła na nałożenie maseczki. Poseł Konfederacji miał wyłączony mikrofon. Czarzasty zapowiedział, że mikrofon zostanie włączony, jeśli Braun założy maseczkę.

- Nikt na pana nie krzyczy po raz pierwszy, nikt nie straszy karą finansową. Proszę pana jak mężczyzna mężczyznę - proszę założyć maskę - apelował do Brauna Czarzasty.

Zobacz także

Ostatecznie wicemarszałek Sejmu ogłosił minutę przerwy. Po przerwie Braun wciąż nie chciał zgodzić się na założenie maseczki i po wielokrotnych prośbach i pytaniach ze strony Czarzastego o założenie maseczki odmówił. Wicemarszałek Czarzasty wykluczył w związku z tym posła z posiedzenia. Braun opuścił po tym salę plenarną.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP