Zamknij

Awaria strony internetowej Senatu. "To był atak hakerski"

27.10.2022 11:16

W środę przestała działać strona internetowa Senatu. Pojawił się na niej komunikat w języku angielskim. Biuro prasowe Senatu potwierdza, że doszło do awarii.

Senat
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

O awarii strony internetowej Senatu poinformował portal isitdownrightnow.com. "Prawdopodobnie serwer jest przeciążony lub nieosiągalny z powodu problemu z siecią, awarii lub konserwacji witryny" - czytamy w komunikacie. Na stronie internetowej Senatu pojawił się komunikat w języku angielskim: "Wygląda na to, że mamy problemy z serwerem".

Strona internetowa Senatu

Tak wygląda strona internetowa Senatu

‧ fot. Senat.gov.pl

Biuro prasowe Senatu potwierdziło portalowi RadioZET.pl, że około godz. 10.00 doszło do awarii. Jak się dowiedzieliśmy, serwerem zajmuje się zewnętrzna firma, która w tej chwili naprawia problem. Tuż po godz. 11.00 strona internetowa Senatu znów zaczęła działać. W czasie posiedzenia Senatu marszałek Tomasz Grodzki powiedział, ze doszło do ataku hakerskiego. - Od kilkudziesięciu minut trwa atak hakerski na strony Senatu - poinformował marszałek Senatu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl