Zamknij

Awaria w Sejmie. Odwołano głosowanie. "Wszystko nam wysiadło"

13.10.2021 15:49
Sejm
fot. Marek Berezowski/REPORTER

Zaplanowane na godz. 14:30 głosowanie nie odbyło się z powodu awarii systemu teleinformatycznego w Sejmie. Ten punkt harmonogramu został przełożony na czwartkowy poranek. - Wszystko nam wysiadło - komentował wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty. 

W środę odbywa się kolejne posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się projektem ustawy budżetowej na 2022 r., a także m.in. projektem ustawy o elektromobilności i poprawkami Senatu do tzw. ustawy antykorupcyjnej. O północy mają się też zająć ustawą dot. budowy płotu na granicy.

Zgodnie z harmonogramem o godzinie 14.30 miało odbyć się głosowanie nad odrzuceniem nowelizacji jednej z ustaw, ale nie doszło do niego z uwagi na awarię systemu teleinformatycznego. 

Awaria w Sejmie. "Wszystko nam wysiadło"

- W związku z awarią systemu głosowanie się dzisiaj nie odbędzie - poinformowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska (PiS). Przekazała też - cytowana przez PAP - że posłowie zostaną powiadomieni o nowym terminie głosowania drogą SMS-ową. Sprawę skomentował również - zaraz po tym, jak doszło do awarii - w rozmowie z Wirtualną Polską inny z wicemarszałków, Włodzimierz Czarzasty z Lewicy. 

 Naprawdę będzie problem, bo wszystko nam wysiadło. Będziemy starali się powolutku tym kierować. Ja też dostaję na kartce listę osób, które się zgłaszają. Mamy awarię 

Włodzimierz Czarzasty w rozmowie z WP

WP zacytowała także wymianę uprzejmości między Czarzastym oraz Mirosławem Suchoniem z Polski 2050, który akurat przemawiał na mównicy. - Czas mierzymy zegarkiem, ale takim naszym prywatnym. Dam ci sygnał, drogi Mirosławie, pomacham ci ręką - powiedział Czarzasty, na co Suchoń odparł: - To niecodzienna sytuacja, panie marszałku, ale myślę, że jakoś sobie poradzimy. WP podaje, że głosowanie przełożono na czwartek na rano. 

RadioZET.pl/PAP (A. Rebelińska)/wp.pl