Zamknij

B. prezydent Siedlec zaatakowany nożem już po operacji. „Trafił tu z urazami bezpośrednio zagrażającymi życiu”

Redakcja
01.04.2019 11:46
Siedlce
fot. You Tube screen

– Były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski trafił do szpitala z urazami, które w sposób bezpośredni zagrażały jego życiu; obecnie jego stan stabilizuje się – poinformował dyrektor ds. medycznych z Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Mioduski.

Były prezydent Siedlec został zaatakowany w poniedziałek, przed godz. 8 przez nieznanego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w bramie kamienicy, w której mieszka polityk. 

– Pacjent bardzo szybko został zdiagnozowany, trafił (do szpitala) z urazami, które w sposób bezpośredni [...] zagrażały życiu i zdrowiu, przede wszystkim jego życiu – powiedział Mioduski na briefingu prasowym po operacji. Jak dodał, Kudelski został poddany „rozległemu zabiegowi operacyjnego ratującemu jego życie”.

Zobacz także

– Już jest w okresie pooperacyjnym. Stan, w którym się znajduje, można określić jako stan stabilizacji – poinformował lekarz. Dodał, że były prezydent Siedlec właśnie jest wybudzany. Podkreślił też, że ze względu na dobro śledztwa proszono go, by nie informować o szczegółach ataku.

Na razie nie wiadomo nic na temat sprawcy (który wedle relacji lokalnych mediów uciekł autem zaraz po dokonaniu ataku) ani motywów jego działania. 

RadioZET.pl/PAP