Zamknij

Macierewicz ostro o starcie Brauna i Michalkiewicza do PE: osłabiając PiS, osłabiacie Polskę

19.04.2019 09:49
Macierewicz
fot. Grzegorz Banaszak/Reporter

– Apeluję do takich ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość, osłabiacie Polskę – powiedział Antoni Macierewicz, komentując w ten sposób działalność konkurencji politycznej na polskiej prawicy. 

Były minister obrony narodowej, a obecnie przewodniczący podkomisji smoleńskiej wyartykułował te słowa w swoim cotygodniowym felietonie „Głos Polski” na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja. Dotyczyły startu w wyborach do parlamentu europejskiego komitetu „Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy”, skupiającego najbardziej wyraziste i kontrowersyjne postacie polskiej skrajnej prawicy. 

Zobacz także

Zdaniem Macierewicza istnienie Konfederacji oraz jej start w majowych eurowyborach to działanie na szkodę Prawa i Sprawiedliwości, a w konsekwencji osłabianie pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

– Chcą to uczynić kosztem wielkiej formacji patriotycznej, która jest jedyną siłą zdolną zatrzymać wszelkie roszczenia niesprawiedliwe, nieuczciwe i niemające żadnych podstaw wobec Polski. W opinii byłego szefa MON, takie ugrupowania to „środowiska marginalne”, które chcą dostać się do europarlamentu, „kosztem wielkiej formacji patriotycznej, która jest jedyną siłą zdolną zatrzymać wszelkie roszczenia niesprawiedliwe, nieuczciwe i niemające żadnych podstaw wobec Polski” (miał tutaj na myśli swoją macierzystą formację). 

Zobacz także

Na koniec polityk wystosował apel do „ludzi, których uważa za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun”: „panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość, osłabiacie Polskę”.

RadioZET.pl/Gazeta.pl