Zamknij

Barbara Nowacka zaatakowana gazem. "Pokazywała legitymację"

28.11.2020 20:12

Barbara Nowacka została zaatakowana gazem przez policjanta - poinformował na Twitterze poseł Michał Szczerba. Do użycia gazu doszło na Trasie Łazienkowskiej. Manifestanci blokowali tam przejazd w obu kierunkach.

Barbara Nowacka zaatakowana gazem
fot. Twitter: Michał Szczerba

Barbara Nowacka została poszkodowana przez użycie gazu przez policję - informował dziennikarz RadioZET.pl Piotr Drabik. Jak tłumaczyła, "dostała gazem, choć pokazywała legitymację poselską". Nasz dziennikarz opublikował na Twitterze nagranie.

Informacje te potwierdził poseł KO Michał Szczerba. - Barbara Nowacka została zaatakowana gazem w trakcie interwencji poselskiej. Jesteśmy z posłanką Małgorzatą Tracz. Ustalamy odpowiedzialnych dowódców w celu złożenia skargi - napisał.

Barbara Nowacka zaatakowana gazem? "Pokazywała legitymację poselską"

Uczestnicy manifestujący w sobotę na ulicach Warszawy zeszli z ulicy Marszałkowskiej na Trasę Łazienkowską i blokowali przejazd w obu kierunkach. "Przepraszamy za utrudnienia, mamy rząd do obalenia" - skandowali protestujący. Usunęli ich policjanci.

W trakcie policyjnej interwencji na Trasie Łazienkowskiej użyto gazu. Wśród protestujących osób była m.in. posłanka KO Barbara Nowacka.

Protest kobiet w Warszawie. Policja zatrzymała 17-latka?

- Jestem na komendzie policji przy Jagiellońskiej. Interweniuję ws. 17-letniego licealisty zatrzymanego przy placu Zbawiciela. Został przez policjantów przewrócony na barierkę, był szarpany i wrzucony do samochodu. Dojechała na miejsce Zastępczyni RPO - informował na Twitterze poseł Szczerba.

Jak dodał, "przed komendą policji przy Jagielońskiej coraz więcej młodych ludzi solidaryzujących się z zatrzymanym 17-letnim licealistą".

RadioZET.pl