Zamknij

Masturbacja niezgodna z polskim prawem? Kurator Nowak nie odpuszcza

03.02.2020 10:36
Barbara Nowak
fot. Jan Graczynski/ East News

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak po raz kolejny wyraziła swą niechęć do założeń programowych podejmowanych przed edukatorów seksualnych. W jej ocenie, programy zaadresowane do szkół, takie jak np. gdański „Zdrovve Love”, w rzeczywistości „kłamią, oszukują i deprawują”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Program edukacyjny „Zdrovve Love” zaadresowany jest do uczniów gdańskich szkół i jest finansowany przez miasto. Zajęcia są jednak dobrowolne. Za zgodą rodziców gdańscy uczniowie mogą uczestniczyć w lekcjach podzielonych na osiem modułów poświęconych m.in. dojrzewaniu, seksualności czy antykoncepcji. Po zakończeniu zajęć, wszyscy uczestnicy otrzymują specjalne broszury, podsumowujące całościowo zrealizowany program. Ich treść wywołała stanowczą reakcję małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak. Wszystko z powodu wzmianek o masturbacji.

ZOBACZ TAKŻE: 4 najczęstsze mity dotyczące masturbacji

Z rzekomo kontrowersyjnego materiału, uczniowie mogą dowiedzieć, że "większość ludzi, kobiet i mężczyzn, masturbuje się. Masturbacja to jeden z normalnych i zdrowych przejawów seksualności, zarówno samodzielnie, jak i w relacji. Wszyscy ludzie, na każdym etapie życia są istotami seksualnymi".

ZOBACZ TAKŻE: Jaki wpływ na zdrowie ma masturbacja? Autoerotyzm wg #sexedpl

W ocenie małopolskiej kurator, treści zawarte w materiałach edukacyjnych w rzeczywistości prowadzą jedynie do „deprawacji”. Ponadto z komentarza opublikowanego w mediach społecznościowych wynika, że zdaniem Barbary Nowak poruszanie kwestii masturbacji  jest „niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim".

Środowiska LGBT wiedzą doskonale, że ich programy są niezgodne z podstawami programowymi w szkołach i z prawem polskim. Ukrywają ideologiczne genderowe treści pod hasłami programów prozdrowotnych. Kłamią, oszukują i deprawują. Nie macie tego dosyć? Informujmy się! Działajmy!

– alarmuje małopolska kurator.

Kurator: LGBT to promowanie pedofilii

Do sprawy odniósł się m.in. w sieci Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Działacze Ośrodka nie mają wątpliwości, że Barbara Nowak powinna zostać odwołana ze stanowiska. - Trudno ocenić czy publiczne deklaracje małopolskiej kurator to wynik ideologicznego zacietrzewienia, czy głębokiej ignorancji. Wszak dała już się poznać ze swoich idiotycznych wypowiedzi o tym, że "LGBT to promowanie pedofilii". I dalej brnie w kolejne idiotyzmy.

ZOBACZ TAKŻE: 21 wytrysków w miesiącu zmniejsza ryzyko raka prostaty

- Tak czy inaczej kurator powinna zostać odsunięta od pełnienia jakichkolwiek funkcji w oświacie. Chrońmy dzieci przed niekompetentnymi urzędnikami! – napisano w komunikacie.

Zobacz także

To nie pierwsza tego typu wypowiedź Barbary Nowak. W ubiegłym roku zaatakowała ona prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, twierdząc, że „deklaracja LGBT” to „promowanie pedofilii”.

TVP Info broni Barbary Nowak

Do komentarzy po słowach kurator małopolskiej oświaty odniósł się portal TVP Info. Portal przytoczył wypowiedź Nowak, podkreślając, że została ona zmanipulowana, a małopolska kurator wcale nie uważa, że masturbacja jest niezgodna z prawem.

"Skąd więc w tytule artykułu „Wyborczej” informacja, że małopolska kurator „twierdzi”, że „masturbacja jest niezgodna z prawem”? Tego nie wiadomo, bo w istocie takiego twierdzenia Barbara Nowak nie wygłosiła (...) Artykuł Moniki Waluś opublikowany w „Gazecie Wyborczej”, zatytułowany „Masturbacja jest niezgodna z prawem – twierdzi kurator oświaty”, to fake news" - podkreśla TVP Info.

RadioZET.pl/ wyborcza.pl/ NaTemat.pl/ TVPInfo