Zamknij

Pani Basia jednak nie opuści Kaczyńskiego? "Wszyscy byśmy chcieli, by pracowała"

14.02.2020 10:01
PiS
fot. Grzegorz Banaszak/Reporter

Pracują razem od lat i trudno byłoby sobie wyobrazić, że miałoby się to skończyć. Gdy niedawno Barbara Skrzypek, zaufana współpracowniczka Jarosław Kaczyńskiego, osiągnęła wiek emerytalny, pojawiły się takie podejrzenia, ale ponoć sam prezes PiS gorąco namawia 61-latkę, by została na Nowogrodzkiej. 

Jeszcze niedawno pisaliśmy, że po osiągnięciu wieku emerytalnego Barbara Skrzypek może chcieć zacząć powoli żegnać się z pracą w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości. Tak przynajmniej słyszano na Nowogrodzkiej. "Super Express" rzuca jednak nowe światło na tę sprawę, pisząc, że odejście 61-latki wcale nie jest przesądzone.

Barbara Skrzypek, czyli "pani Basia" z siedziby PiS, odchodzi na emeryturę 

- Pani Barbara na razie nie wybiera się na emeryturę. Pan prezes będzie mógł jeszcze długo z nią współpracować – mówi anonimowo w rozmowie z gazetą bliski współpracownik prezesa PiS. - Sprawa przejścia pani dyrektor na emeryturę jest na odległym horyzoncie. To jest kwestia co najmniej wielu, wielu miesięcy - dodaje. 

Zobacz także

Według ustaleń "SE", interweniować miał sam Jarosław Kaczyński, który ponoć osobiście i gorąco namawia swoją długoletnią współpracowniczkę, aby nie odchodziła z centrali partii. Przypomnijmy, że oboje znają się od 30 lat, a poznali się jeszcze w kancelarii ówczesnego prezydenta Lecha Wałęsy. 

Zobacz także

- Pani Barbara i pan prezes to dwie najsympatyczniejsze osoby na Nowogrodzkiej. Pan prezes ma do niej ogromne zaufanie. I jest zawsze bardzo miła i cierpliwa dla osób, które dzwonią na Nowogrodzką. Bardzo ją lubię. To, że miałaby zakończyć swoją pracę, jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. Wszyscy jednak chcielibyśmy, żeby pracowała z panem prezesem jak najdłużej. I liczymy, że właśnie tak będzie - powiedział w rozmowie z "SE" europoseł PiS Karol Karski. 

RadioZET.pl/se.pl