Zamknij

Bartłomiej Skrzyński nie żyje. Działacz społeczny i dziennikarz miał 41 lat

16.09.2020 09:12
Bartłomiej Skrzyński
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER

Bartłomiej Skrzyński nie żyje. Rzecznik ds. osób niepełnosprawnych przy prezydencie Wrocławia oraz dyrektor biura "Wrocław Bez Barier" zmarł w wieku 41 lat. ''Nie skupiał się na sobie, służył innym ludziom. Czynił dobro'' – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. 

Bartłomiej Skrzyński zmarł we wtorek 15 września w wieku  41 lat. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. ''Odszedł. Lecz dał nam dużo. Bardzo dużo. Mógłbym wiele o Nim napisać. Bardzo wiele. Kiedyś napiszę. Dziś jestem w stanie tylko: do zobaczenia Przyjacielu, dziękuję za wszystko! Kocham Cię. Odszedł Bartek Skrzyński. Dla przyjaciół Skrzynia'' - napisał Sutryk.

''Zmarł Bartłomiej Skrzyński ''Skrzynia'', jedna z najbardziej znanych postaci w środowisku osób z niepełnosprawnościami. Był dziennikarzem, społecznikiem i rzecznikiem niepełnosprawnych Miasta Wrocław. Miał 41 lat. Nie skupiał się na sobie, służył innym ludziom. Czynił dobro. RiP'' - napisał Andrzej Duda.

Bartłomiej Skrzyński nie żyje. Kim był?

Bartłomiej Skrzyński pełnił funkcje rzecznika ds. osób niepełnosprawnych przy prezydencie Wrocławia. Był dziennikarzem i działaczem społecznym. Współtworzył m.in. kampanię „Wrocław bez barier” oraz był założyciele Fundacji W-skersi.

Zobacz także

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP