Bartosz Arłukowicz kolejnym kandydatem na szefa PO?

16.12.2019 16:51
bartosz arłukowicz
fot. PIOTR KAMIONKA/ REPORTER

Bardzo poważnie rozważam kandydowanie na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej - powiedział w poniedziałek PAP europoseł Bartosz Arłukowicz. Dodał, że jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji, ale podejmie ją w najbliższym czasie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Bartosz Arłukowicz jest byłym posłem SLD, Lewicy oraz Platformy, byłym ministrem zdrowia w rządach Donalda Tuska i Ewy Kopacz (2011-15). Od 2019 jest europosłem wybranym z listy Koalicji Europejskiej. Ostatnio jego nazwisko wymieniano w kontekście prawyborów prezydenckich w PO, do których w końcu nie stanął.

Zobacz także

W sobotę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zdecydowała, że wybory przewodniczącego PO odbędą się 25 stycznia 2020 roku, a ewentualna druga tura 8 lutego. Kandydaci mogą się zgłaszać do 3 stycznia.

Zobacz także

Dotąd wolę kandydowania ogłosili: Bogdan Zdrojewski, Borys Budka i Joanna Mucha. Wciąż nie wiadomo, czy na start zdecyduje się lider partii Grzegorz Schetyna. Jego bliscy współpracownicy zapewniają, że będzie ubiegał się o reelekcję.

W sobotę były lider PO, a obecnie szef EPL Donald Tusk mówił, że w PO potrzeba zmiany, zarówno pokoleniowej, jak i energetycznej. Podkreślił przy tym, że bardzo docenia to, co zrobił dla partii szef Platformy Grzegorz Schetyna.

RadioZET.pl/ PAP