Beata Kempa krytykuje posła PO. „Jedyny polityk, z którym nigdy nie usiądę do stołu”

Redakcja
04.04.2019 17:36
Beata Kempa krytykuje posła PO. „Jedyny polityk, z którym nigdy nie usiądę do stołu”
fot. RAFAL OLEKSIEWICZ/REPORTER/East News

Ostre słowa minister ds. pomocy humanitarnej padły w programie „Tłit” Wirtualnej Polski. Beata Kempa przyznała, że Krzysztof Brejza (Platforma Obywatelska) jest posłem, „z którym nigdy nie usiądzie przy jednym stole”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W programie zacytowano wypowiedź Brejzy, który mówił, że „każdy obszar państwa wygląda jak zawirusowany komputer”. „Potrzebny jest głęboki restart. I montaż dobrego antywirusa” – stwierdził.

Zobacz także

Kempa nie była dłużna politykowi. „Antywirusa to niech sobie zamontuje w Inowrocławiu, tam, gdzie wybuchła gigantyczna afera” – odpowiedziała. Ponadto podkreśliła, że nie zamierza pochylać się nad słowami Brejzy, gdyż w jej mniemaniu poseł „tyle nakłamał”.

„Jedyny polityk, z którym nigdy nie usiądę do stołu”

Jak kontynuowała, „poseł Brejza to jedyny polityk, z którym nigdy nie usiądzie do stołu”.

Zobacz także

– Rzadko mi się to zdarza. Nie lubię poniżania kobiet i kłamstw. Nie chcę mówić na temat tego człowieka – skwitowała. Dodała, że chciałaby, aby w polityce „było jak najmniej takich ludzi jak on”.

Zobacz także

Zapytana o aferę dotyczącą spółki Srebrna, Kempa stwierdziła, że „to niewypał” i próba zdyskredytowania lidera Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. „Nie dopatruję się nieprawidłowości w tym zakresie” – oznajmiła minister.

RadioZET/Wirtualna Polska/natemat.pl