Beata Szydło: „Czas Tuska w polskiej polityce się skończył”

28.05.2019 12:20
Beata Szydło: „Czas Tuska w polskiej polityce się skończył”
fot. Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Beata Szydło osiągnęła rekordowy wynik poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Odchodząca do PE wicepremier stwierdziła w rozmowie z Onetem, że odpowiedzialności za wyborczą porażkę Koalicji Europejskiej nie weźmie na siebie żaden z liderów, włącznie z Donaldem Tuskiem.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Wybory do europarlamentu okazały się dla Beaty Szydło wielkim sukcesem. Ponad pół miliona głosów w okręgu małopolsko-świętokrzyskim zrobiło wrażenie, nie tylko w partii rządzącej krajem. Wicepremier uzyskała większe poparcie niż... cały ruch Kukiz'15.

Wicepremier zbiera dziś słuszne gratulacje. W dzisiejszym programie Gość Radia ZET przyznała, że w przeciwieństwie do innych polityków nie zamierza po wyborach zrzekać się uzyskanego mandatu.

Zobacz także

Beata Szydło odniosła się do pierwszych komentarzy zwolenników Koalicji Europejskiej. Zadziwił ją poziom „pogardy”, jak określiła słowa byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego o obywatelach niepłacących podatków, którzy zagłosowali na PiS.

– Nie rozumiem pogardy w stosunku do zwolenników PiS. To dowód, że politycy opozycji nie znają nastrojów społecznych, nie rozmawiają z Polakami. To wstyd, że były prezydent Rzeczypospolitej opowiada takie rzeczy – powiedziała w rozmowie z Onetem.

Zapytana o dalsze przetasowania w polskiej polityce, odparła, że nie widzi szans na powrót do polskiej polityki Donalda Tuska. Zapytana o to, dlaczego nie zadziałał „efekt” jego przemówienia z 3 maja, odpowiedziała:

Czas Donalda Tuska w polskiej polityce się skończył, bo rzeczywiście był on w tę kampanię zaangażowany mocno. Liczył, że będzie tym zbawcą, który wjedzie na białym koniu. Ale Polacy w to nie uwierzyli.

Beata Szydło, w wywiadzie dla Onetu

Jej zdaniem były premier nie weźmie odpowiedzialności za przegraną partię.

– Dostał żółtą kartkę od Polaków. Próby dzielenia KE i ciągłego budzenia chaosu w polskim społeczeństwie przyniosły porażkę temu ugrupowaniu. To dobrze. Polacy pokazali, że tę politykę odrzucają – mówiła wicepremier w porannym Gościu Radia ZET.

RadioZET.pl/Onet