Zamknij

Rządowe audi, w którym premier Szydło miała wypadek, nie miało polisy AC

10.02.2020 13:36
Beata Szydło wypadek
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Rządowe audi, którym w dniu wypadku jechała premier Beata Szydło, nie posiadało ubezpieczenia – informuje senator Krzysztof Brejza (KO), pokazując dokumenty w tej sprawie. I przypomina, że rządowy pojazd był warty 2,5 miliona złotych.

 Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Opancerzone Audi od 3 lat stoi „na kołkach” i ... niszczeje. Od 1,5 roku bezskutecznie dopytuję SOP co dalej z najdroższym rozbitym w Polsce samochodem” – pisze na Twitterze senator Krzysztof Brejza. 

Zobacz także

Trudno nie przyznać politykowi racji. W odpowiedzi na pytania Brejzy szef BOR przekazał, że „przedmiotowe auto w chwili zdarzenia nie posiadało ubezpieczenia AC”.

Bezpośrednio po zdarzeniu 10 lutego 2017 roku samochód marki Audi A8L Security został zabezpieczony przez prokuraturę. Oszacowanie kosztów naprawy nastąpi po zwrocie pojazdu do Biura Ochrony Rządu

 – czytamy w dalszej części dokumentu, upublicznionego przez senatora Brejzę.

Do wypadku rządowego audi i seicento kierowanego przez Sebastiana Kościelnika doszło w lutym 2017 roku. Ówczesna premier trafiła do szpitala w Warszawie, gdzie przebywała przez ponad tydzień. Śledztwo w tej sprawie wlecze się, sprawa pozostaje niewyjaśniona.

RadioZET.pl/Twitter