Bernadeta Krynicka dostała nową posadę. Zajmie się...świadczeniami medycznymi

13.12.2019 14:15
Bernadeta Krynicka dostała nową posadę. Zajmie się...świadczeniami medycznymi
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Szokujący zwrot w karierze byłej posłanki Bernadety Krynickiej z PiS, która "zasłynęła" nieprzychylnymi komentarzami na temat strajku niepełnosprawnych i ich rodziców w Sejmie. Krynicka zajmować się będzie teraz świadczeniami medycznymi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W tegorocznych wyborach parlamentarnych Krynickiej nie udało się uzyskać mandatu do Sejmu. Jak jednak informuje portal mylomza.pl, była posłanka objęła funkcję kierowniczki jednego z działów w łomżyńskim Szpitalu Wojewódzkim.

Zobacz także

Dostała kierowniczą posadę przy świadczeniach zdrowotnych

Czym od teraz będzie zajmować się Bernadeta Krynicka? Była polityk otrzymała posadę kierowniczki Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych. W zakres jej obowiązków będzie wchodzić m.in. zawieranie umów i sporządzanie sprawozdań do NFZ.

Zobacz także

W Wojewódzkim Szpitalu w Łomży Krynicka pracowała wcześniej jako pielęgniarka.

Słynne zdjęcie Krynickiej z protestu niepełnosprawnych

Niektórych może szokować taki bieg wydarzeń zwłaszcza biorąc pod uwagę to, co działo się w Sejmie w kwietniu 2018 roku. Mowa o proteście niepełnosprawnych i ich opiekunów, w którym Bernadeta Krynicka nie odegrała pozytywnej roli. Krytykowała m.in. matki, walczące o wsparcie finansowe państwa na rzecz swoich niepełnosprawnych dzieci. Twierdziła m.in., że "jako matka dziecka niepełnosprawnego znalazłaby paragraf na tych rodziców, którzy przetrzymują swoje dzieci w Sejmie w takich warunkach niegodnych". Sugerowała także, że jako matki "powinny się spalić ze wstydu".

Zobacz także

Była parlamentarzystka została uwieczniona na słynnym zdjęciu, które z hukiem obiegło Internet w 2018 r. Przedstawia ono grupę niepełnosprawnych i ich opiekunów – w tym Iwonę Hartwich, prowadzącą syna Jakuba Hartwicha na wózku inwalidzkim – którzy biegną za posłanką, próbując nawiązać z nią dialog. Na pierwszym planie fotografii jest Bernadeta Krynicka, z wyniosłą i bardzo wymowną miną.

 

RadioZET.pl/mylomza.pl/gazeta.pl